چرا قیمت کفش ها باهم فرق میکنه؟ چه عواملی بر روی قیمت کفش تاثیر دارند؟

چرا قیمت کفش ها فرق میکند

وارد یک فروشگاه اینترنتی کفش یا مغازه کفش فروشی شده اید و می بینید که قیمت کفش ها باهم فرق میکند. کفش ۵۰ هزار تومانی هم پیدا می شود تا قیمت های بالای یک میلیون تومان. خب شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا قیمت کفش ها انقدر باهم فرق میکند؟  در این مطلب به عوامل تعیین کننده قیمت کفش میپردازیم پس با بکام استایل همراه باشین.

رابطه ی قیمت کفش و جنس رویه کفش

رویه کفش قسمتی است که در نگاه اول می بینیم و برحسب کیفیت و جنس های مختلف باعث میشود قیمت کفش تغییر کند.  مثلا کفشی که رویه چرم طبیعی گاوی دارد از کفشی که رویه چرم مصنوعی دارد ،قیمت بالاتری دارد.

جنس زیره و نقش آن در قیمت کفش

زیره کفش ها هم برحسب کاربرد انواع مختلفی دارند. مثلا زیره چرم طبیعی از زیره نیولایت قیمت بالاتری دارد .به طور کلی زیره ی کفش ها از لحاظ قیمت به ترتیب زیر هستند

چرم

نیولایت

tpu

پلی اورتان

پی وی سی

 اجزای کفش مردانه را بهترتربشناسید! 

کفاش و استاد

بله! هر کفاشی نمی تواند مدل و طرح های زیبا خلق کند و کسانی که بهترین مدل و طرح ها را ارائه می دهند طبیعتا قیمت کفش های خودشان را بالا می برند. در واقع هنر دست این اساتید و مهارت آنها به نوعی ارزش افزوده حساب میشود.

نقش-کفاش-در قیمت کفش

برند کفش

خب حتما می دانید که کفش های ایتالیا از کفش های تبریز گران تر است. چرا؟ چون ایتالیایی ها یکبار وقت گذاشتند و خودشان را در سطح جهانی برند کردند و حالا دارند استفاده می کنند و صد البته که کیفیت کفش هایشان هم عالی است.کفش تبریز هم از لحاظ کیفیت عالی است ولی روی برند سازی زیاد کار نکرده ایم.

مثال دیگر در مورد کفش آدیداس است . همانطورکه می دانید آدیداس اصل قیمت بالاتری دارد.

هم چنین بدانید  اصول مراقبت از کفش چرم که عمر آن را 5 برابر می کند

نقش-برند-در قیمت کفش

سیستم توزیع کفش

گاها بعضی از مغازه داران چون به صورت سنتی کار می کنند و یا از چندین واسطه کفش را می خرند باعث می شود هزینه خریدشان بالا برود  و طبیعتا قیمت فروش را  هم بالا می برند تا بتوانند هزینه ها را جبران کنند.

تاثیر سیستم توزیع در قیمت کفش

نوع فروشگاه کفش

اینترنتی یا فیزیکی بودن یک کفش فروشی  زیاد فرقی نمیکند  بلکه به مدیر آن فروشگاه مربوط می شود مثلا فروشگاهی  چندین میلیون هزینه دکور یا تبلیغات اشتباه می کند و در عوض قیمت کفش هایش را بالا می برد. فروشگاه کفش دیگر هم بر روی ارتباط با مشتری کار می کند و هزینه هایش را پایین می آورد و در نهایت کفش را به قیمت مناسب تری می فروشد.

فروشنده کفش

آخرین مورد مربوط می شود به خود فروشنده کفش . ممکن است فردی بخواهد ارزان فروشی بکند و حاشیه ی سودش را پایین بیاورد و در عوض مشتری زیادی داشته باشد. از طرفی ممکن است شخصی واقعا به قیمت خیلی گران بخواهد کفش ها را بفروشد.

نقش-فروشنده-در-قیمت کفش چرم

حداقل قیمت کفش با کیفیت چقدر است؟

کفش ها از لحاظ کاربرد و از نظر اینکه از چه جنسی ساخته شده اند و تمام عواملی که ذکر کردیم ، قیمت متفاوتی دارند ولی به طور کلی می توان گفت حداقل قیمت برای کفش چرم ۱۵۰هزار تومان و برای کفش های اسپورت ۱۰۰هزار تومان است.

هم چنین بدانید  آیا می دانید کدام مدل کفش مردانه مناسب کدام فصل است؟

جمع بندی قیمت کفش

دوستان همانطور که دیدید عوامل زیادی باعث می شود تا قیمت کفش تغییر کند پس توصیه می کنیم یکبار وقت بگذارید و فروشگاه معتبر کفش را پیدا کنید و خیالتان را بابت موارد دیگر راحت کنید. برای این کار پیشنهاد میکنم مطالب زیر را مطالعه نمایید.

 اصول و قوانین خرید آن لاین کفش 

 چه کنیم هنگام خرید کفش چرم سرمان کلاه نرود 


نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ ترجیح می دهید حضوری خرید کنید یا اینترنتی؟ بیشتر طرفدار برند کفش هستید یا کیفیت آن؟ خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خودتان رابا ما در میان بگذارید. مطالب بعدی را از دست ندهید.

ایام بکامتان باشد : بکام استایل

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید