قالب کفش چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

قالب کفش چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر کفش های باکیفیتی خریداری کرده اید و نگران هستید که چین و چروک روی کفشتان بیفتد یا کفشتان بوی بد بگیرد ویا حتی عمر کوتاهی داشته باشد پس قالب کفش می تواند نگرانی های شما را برطرف کند با بکام استایل همراه باشید تا قالب کفش را بهتر بشناسید.

قالب کفش چیست؟

قالب کفش وسلیه ای است که شبیه شکل پا می باشد وبه منظور محافظت از کفش، درون کفش قرار می گیرد. این ابزار هم برای کفش مردانه و هم کفش زنانه مورد استفاده قرار می گیرید.قالب کفش دارای سایز و طراحی متفاوتی است که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

قالب کفش چیست و چه کاربردی دارد

انواع قالب کفش

از لحاظ جنس

قالب های کفش از جنس های چوب ، پلاستیک ، فلزی و ابری ساخته می شوند.

قالب کفش پلاستیکی

 

قالب کفش فلزی

از لحاظ کفش مورد استفاده

به طور کلی قالب های کفش هم برای کفش مردانه و هم زنانه تولید می شوند ولی شکل آنها برای هرگروه از کفش ها متفاوت است.

قالب کفش زنانه

 

قالب کفش مردانه

از لحاظ اندازه

قالب های کفش برای نیم بوت ها بزرگتر از قالب معمولی است و قالب معمولی نیز بزرگتر از قالب هایی است که فقط قسمت پنجه را می پوشانند.

انواع قالب کفش

فواید استفاده از قالب کفش

از بین بردن چین و چروک کفش

این ابزارهای مفید باعث می شوند بعد از آنکه کفش هایمان را درآوردیم ، کفش ها به همان حالت باقی بمانند و خط روی آنها نیفتد. استفاده از قالبهای کفش باعث میشود کفش تا مدت زیادی تازه به نظر برسد. در کفش های ورنی که بایستی همیشه برق بزنند قالبهای کفش کمک بزرگی به ما می کنند.

هم چنین بدانید  4دامی که هنگام خرید کفش مردانه به احتمال زیاد گرفتار آن می شوید

از بین بردن بوی بد کفش

قالب های کفش با جذب عرق موجود در کفش و خوشبو کردن فضای داخلی کفش ، بوی بد کفش را از بین می برند. اگر مشکل بوی بد کفش هایتان شما را اذیت می کند ، می توانید روی قالب کفش حساب باز کنید.

برای مطالعه راهنمای جامع از بین بردن بوی بد کفش مقاله زیر را بخوانید.

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟

حفظ حالت طبیعی کفش

راه رفتن در طول روز و وارد شدن فشار بر روی کفش ها باعث تغییر شکل کفش ها می شود .هم چنین اگر از یک کفش به مدت طولانی استفاده نکنیم شکل و سایز آن تغییر می کند. قالب های کفش می توانند این مشکل را برطرف کند.

فواید و مزایای قالب کفش چوبی

هر گردی گردو نیست!

وقتی صحبت از قالبهای کفش می شود، منظورمان قالب کفش استاندارد و مناسب است . بعضی از قالبهای کفش وجود دارند که اگر از آنها استفاده کنید باعث نابودی کفش شما می شود! . قالب کفش مناسب ویژگی های زیر را دارد.

  • از جنس چوب باشد ترجیحا چوب های معطر مانند چوب سدر
  • قسمت پاشنه ی آن نازک نباشد.
  • شکلی مانند شکل پا داشته باشد.
هم چنین بدانید  انواع زیره کفش را در 5 دقیقه بشناسید

قالب چوبی کفش

 

قالب کفش ارزان

 

قالب کفش ارزان و نامناسب

چگونه از قالب کفش استفاده کنیم؟

بعد از اینکه کفش خود را در آوردید اجازه دهید به مدت نیم ساعت یا کمی بیشتر هوا بخورد و سپس قالب های کفش را درون کفش قرار دهید و زمانی که خواستید کفش را بپوشید. قالب های کفش را در بیاورید. بهتر است قالب کفش را شب درون کفش قرار دهید و صبح موقع رفتن سر کار یا هر جایی در بیاورید.


نظر شما در مورد قالبهای کفش چیست؟ آیا استفاده از آن ضرورت دارد؟ تابحال از آنها استفاده کرده اید؟ تصمیم دارید در آینده قالب کفش بخرید؟ خوشحال می شویم نظرتان را با ما در میان بگذارید. کطالب دیگر ما را هم مطالعه نمایید.

ایام بکامتان باشد : بکام استایل

 

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید