کفش کلاسیک مردانه چیست و شامل چه مدل هایی می شود؟

کفش-کلاسیک-مردانه-چیست؟

هنگام بررسی محصولات در وبسایت های مختلف عنوان ” کفش کلاسیک مردانه” در دسته بندی محصولات یا مطالب شاید این سوال رو در ذهن بوجود بیاورد  که واقعا منظور از کفش کلاسیک مردانه چیست؟ پیشنهاد میکنیم با بکام استایل همراه باشید.

کلاسیک یعنی چه؟

برای رسیدن به جواب ابتدا باید بدانیم که کلمه ی ” کلاسیک ” چه معنی ای میدهد .

کلاسیک ( Classic) یعنی هر چیزی که رایج و معمول است ولی جدید نیست .به عبارتی در زمان حال استفاده میشود ولی طراحی آن به زمان گذشته باز میگردد.

کفش کلاسیک مردانه چیست؟

پس تعریف این عبارت میشود: کفش مردانه ای که در زمان حال استفاده میشود و مرسوم است ولی طراحی آن در گذشته انجام شده است. مثلا کفش آکسفورد نوعی کفش کلاسیک است چرا که در قرن های گذشته طراحی شده است و هم اکنون هم استفاده میشود و رایج است کفش لوفر هم کلاسیک است ولی کفش های ال ای دی اینگونه نیستند چراکه تازه طراحی شده اند.

کفش کلاسیک مردانه
کفش کلاسیک مردانه

کدام مدل کفش ها کلاسیک هستند؟

کفش های کلاسیک مردانه شامل کفش های کاملا رسمی ، رسمی ، غیر رسمی کلاسیک( انواع کفش لوفر) و صندل ها می شود و همانطور که می دانید این کفش ها قدمت بسیار زیادی دارند مثلا صندل جزء اولین کفش هایی است که اختراع شده.  پس وقتی ما می گوییم کفش دربی درواقع منظورمان یکی از انواع کفش کلاسیک است.

کفش کلاسیک شامل موارد زیر می شود

هم چنین بدانید  کفش بروگ چیست ؟ تفاوت کفش بروگ با وینگتیپ در چیست؟

کفش های رسمی

کفش هایی که مناسب محیط و استایل رسمی اند چون سابقه ی طولانی دارند و الان هم مورد استفاده قرار می گیرند. لذا در این دسته بندی قرار می گیرند.

انواع مدل کفش کلاسک مردانه

نیم بوت ها (چکمه ها)

در گذشته آقایان برای اسب سواری از نیم بوت های پاشنه دار استفاده می کردند و هنوز هم این مدل نیم بوت ها رایج است و علاوه بر اسب سواری در استایل رسمی و اسپورت هم مورد استفاده قرار می گیرد.

کفش کلاسیک مردانه

کفش لوفر

کفش های لوفر که نزدیک به دو قرن است که مورد استفاده قرار می گیرد و هنوز هم بسیاری از آقایان طرفدار آن هستند. کفش لوفر هیچ گاه از مد نیفتاده است.

کفش کلاسیک

صندل

صندل مردانه

کفش صندل سابقه ی بسیار طولانی دارد و امروزه هم انتخاب بسیار مناسب در آب و هوای گرم است

 انواع کفش مردانه را میشناسید یا نه؟ 


کدام دسته بندی کفش کلاسیک نیست؟

خیلی سادست کفشی که جزء دسته بندی کلاسیک نباشه ، کلاسیک نیست. پس کفش های غیر رسمی اسپورت ، طبی ، پیاده روی، ورزشی ، کاری و ایمنی کلاسیک حساب نمی شوند.

به عبارتی از لحاظ طراحی دو مدل کفش داریم : کفش کلاسیک و کفش نوین

هم چنین بدانید  ست کردن کفش رسمی مردانه با لباس چه اصولی دارد؟

کفش اسپورت مردانه


تکنولوژی باعث تغییر نام کفش میشود؟

هم بله و هم خیر

بله. مانند کفش اسپورت ال ای دی: چون تکنولوژی ساخت این نوع کفش تازه بوجود آمده است. پس طراحی این نوع کفش هم قدمت زیادی ندارد بنابراین کفش کلاسیک محسوب نمی شود.

کفش ال ای دی

خیر. مانند کفش آکسفورد : کفش های آکسفورد بیش از ۲۰۰ سال است که پوشیده می شوند و هنوز هم در اوج هستند اما تکنولوژی تنها توانسته است کیفیت تولید این کفش ها را بالا ببرد نه اینکه بوجود بیاورد. کفش های رسمی امروزی نسبت به گذشته کیفیت بسیار بهتری دارند.

نقش-تکنولوژی-در-کفش-کلاسیک-مردانه


چه نظری در مورد کفش کلاسیک دارید؟ پاسخ سوال خودتان را پیدا کردید؟ خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید . مطالب بعدی را از دست ندهید.

ایام بکامتون باشه . بکام استایل

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید