کفش بروگ چیست ؟ تفاوت کفش بروگ با وینگتیپ در چیست؟

کفش بروگ چیست

شاید هنگام گشت و گذار در بازار یا وبگردی کفش هایی سوراخ های ریزی بر روی رویه دارند توجه شما را جلب کرده باشند و کنجکاو شوید که اسم آنها را بدانید و با انواع آنها آشنا شوید. با بکام استایل همراه باشید تا بدانیم کفش بروگ چیست و چه مدل هایی دارد و بسیاری اطلاعات دیگر که نیاز دارید.

کفش بروگ چیست؟

کفش های بروگ ( brogue shoe) ابتدا در اسکاتلند و ایرلند ساخته شده اند. کفش های بروگ برای کسانی بود که در بیرون از خانه کار می کردند و داشتن سوراخ بر روی رویه باعث میشد آب باران درون کفش نماند. البته امروزه این سوراخ ها بیشتر جنبه ی تزیینی دارند.

کفش بروگ چیست؟

انواع کفش بروگ

به طور کلی چهار نوع کفش بروگ داریم که آنها را بررسی می کنیم.

یک چهارم بروگ

فقط در قسمت سرپنجه ی کفش سوراخ ها دیده می شود و بقیه ی قسمت ها هیچ سوراخی ندارند. این مدل ساده ترین طراحی را در بین انواع مدل کفشهای بروگ دارد.

انواع کفش بروگ

نیم بروگ

قسمت سرپنجه و میانی و پشت کفش دارای سوراخ است . تعداد و مقدار سوراخ های این مدل از یک چهارم بروگ بیشتر است.

انواع کفش هشترک

بروگ کامل یا وینگتیپ

اگر بخواهیم سریع این مدل را تشخیص دهیم باید به دو نکته توجه کنیم. اول اینکه یک خط دارای سوراخ دارد که تا میانه ی کفش امتداد دارد و دوم اینکه اگر کفش را بپوشیم و نگاه کنیم دوتا شکل شبیه حرف (m) می بینیم.

کفش ویینگتیپ

بروگ بالچه بلند

در بروگ بالچه بلند هم شکل شبیه (m) داریم ولی خط دارای سوراخ تا انتهای کفش ادامه دارد. این طرح شلوغ ترین نوع بروگ محسوب می شود.

انواع کفش بروگ

تفاوت کفش بروگ و وینگتیپ

همانطور که دیدید وینگتیپ تنها یکی از انواع کفشهای بروگ است . به عبارتی وینگتیپ زیر مجموعه ی بروگ است . پس می توان گفت هر کفش وینگتیپ یک نوع بروگ است ولی هر کفش بروگی ،وینگتیپ نیست.

کفش هشترک چیست؟

در واقع کفش هشترک همان کفش بروگ است. یعنی در فارسی به کفش بروگ،کفش هشترک می گویند. ما نیز زمانی که با تولید کنندگان کفش صحبت می کردیم به تمامی مدل های کفش بروگ می گفتند کفش هشترک.

بروگ نام یک مدل کفش نیست

وقتی می گوییم کفش بروگ منظور ما اشاره به یک مدل کفش نیست . انواع مدل کفش رسمی را می توانید در مطلب زیر بخوانید . بروگ در واقع طرحی است که می تواند بر روی انواع مدل کفش قرار بگیرد. برای مثال آکسفورد یک چهارم بروگ یا دربی نیم بروگ یا دربی وینگتیپ و…..

کفش رسمی مردانه چه مدل هایی دارد؟ مشخصات آنها چیست؟

انواع کفش بروگ از لحاظ رسمیت چه تفاوتی دارند؟

همانطور که قبلا هم گفتیم هرچقدر کفش طراحی ساده تری داشته باشد ، رسمی تر است .پس میزان رسمیت انواع کفش بروگ به این ترتیب است.

  1. یک چهارم بروگ
  2. نیم بروگ
  3. وینگتیپ
  4. بالچه بلند

البته به یک نکته توجه کنید : در جامعه ی ما همه ی انواع کفش بروگ ،کفش رسمی محسوب می شوند و اینطور نیست که مدل بالچه بلند غیر رسمی باشد بلکه میزان رسمیت آن نسبت به یک چهارم بروگ کمی کمتر است.

مشخصات کفش رسمی و معیارهای رسمی بودن کفش چیست؟

کفش بروگ را می توان با کت و شلوار پوشید؟

بله . فرقی نمی کند کدام مدل از کفش بروگ را انتخاب می کنید. شما می توانید با انواع کت و شلوار بپوشید و ست نمایید و نگران نباشید. قوانین ست کردن بروگ همان قوانین ست کردن کفش رسمی با کت و شلوار است .

پوشیدن کفش بروگ با کت و شلوار


دوستان مطلب تا چه اندازه برایتان مفید بود؟ توانستیم مفهوم بروگ را به صورت کامل توضیح دهیم؟ خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. منتظر مطالب جدید ما باشید.

ایام بکامتان باشد : بکام استایل

هم چنین بدانید  کفش مانک استرپ چیست و چگونه آن را بپوشیم؟
این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید