انواع استایل ایرانی ها و استایل بکام خودتان را بشناسید

انواع استایل چیست ؟ مشخصات هرکدام چه هستند

با دیدن افراد مختلف در جامعه ،خیابان ، مهمانی ها و لباس پوشیدن های مختلف این سوال پیش می آید که انواع استایل چیست ؟ مشخصات انواع استایل چه هستند یا به عبارتی لباسی که فردی پوشیده است جزء کدام استایل است؟ با بکام استایل همراه باشید تا با انواع استایل و تعریف آنها و اطلاعات دیگر آشنا شوید.

استایل چیست؟

در یک کلمه می توان گفت استایل یعنی سبک و روش. در حوزه ی پوشاک یعنی نوعی سبک و روش خاص برای لباس پوشیدن. البته معنی استایل تنها محدود به لباس پوشیدن نمی شود بلکه شامل حرف زدن ،علایق،طرز تفکر و نحوه ی تعاملات می شود.

برای درک معنی استایل به مثال های زیر توجه کنید

مثال ۱: استایل رسمی شامل لباس رسمی ،حضور در محیط رسمی، حرف زدن به صورت جدی ، دوری از شوخی خواهد بود.

مثال ۲: استایل غیررسمی شامل لباس غیررسمی، گردش در خیابان و جمع دوستانه ،حرف زدن همراه شوخی خواهد بود.

مد و ترند چیست؟

مد و ترند در حوزه ی پوشاک یعنی یک نوع لباس پوشیدن که در یک بازه ی زمانی خاص معروف و محبوب می شود و سپس کنار گذاشته می شود . اگر لباسی در دوره ای توسط عده ی زیادی طرفدار پیدا کند و پوشیده شود به اصطلاح می گویند این لباس مد شده است. مثلا زمانی پوشیدن شلوار دمپا گشاد مد شد و بعد از مدتی کنار گذاشته شد.

فرق استایل با مد و ترند

 • استایل یعنی اینکه شما می دانید برای هر موقعیتی به  چه لباسی نیاز دارید چگونه بایستی ارتباط برقرار کنید
 • استایل چهارچوب مشخصی دارد و در گذر زمان تغییر نمی کند.
 • استایل مخصوص شماست و نظر شما می تواند در استایلتان دخیل باشد.
 • مد و ترند مدت زیادی دوام نمی آورند و زود از بین می روند مثلا یک فصل یک نوع لباسی مد می شود و فصل یا سال بعد اثری از آن مشاهده نمی شود.
 • مد و ترند توسط شرکت های بزرگ و مجلات و رسانه ها طراحی می شود و شما بایستی از آنها تقلید بکنید.
 • در مد و ترند شما اجازه می دهید دیگران به جای شما تصمیم بگیرند.
 • مد و ترند دائما در حال تغییر هستند تا شما را به سمت خرید جدید سوق دهند.

از مد و ترند پیروی بکنیم یا نه؟

از نظر ما بایستی شما در قدم اول استایل مناسب خودتان را پیدا کنید و برای هر موقعیت استایل مناسبی را انتخاب کنید و بعد به سراغ مد و ترند بروید. اگر قبل از اینکه ست های مناسب هر استایل را داشته باشید به سراغ ترند بروید به احتمال زیاد توسط دیگران مسخره می شوید.

مثلا برای استایل اسپرت خود چند ست مناسب داشته باشید و سپس به دنبال مد و ترند بروید.

انواع استایل ایرانی ها

گذشته از اینکه سایت های مختلف انواع استایل مختلفی معرفی کرده اند ولی ما در این پست انواع استایل که در ایران رواج دارد و تعداد افراد زیادی از آن استفاده می کنند را معرفی می کنیم.

استایل مجلسی

بیشتر استایل مجلسی در مراسمات عروسی و جشن ها خلاصه می شود و این نوع مجالس نیاز به لباس پوشیدن خاص دارند .

برای مثال استایل مجلسی برای آقایان شامل کت و شلوار و کفش ورنی و کراوات یا پاپیون است. برای خانوم ها استایل مجلسی بسیار گسترده تر از آقایان است . آقایان ممکن است در چند مجلس یک ست لباس بپوشند وهیچ مشکلی پیش نیاید ولی قضیه برای خانوم ها کاملا متفاوت است . بسیاری از خانوم ها یک ست لباس مجلسی را فقط یکبار می پوشند واصلا راضی نمی شوند با لباس تکراری در مجالس حاضر شوند هرچند آن لباس گران باشد!!!!

 استایل فرمال چیست؟

استایل رسمی یا استایل فرمال

آنچه ما در محیط کاری اداری و رسمی باید بپوشیم در حوزه ی استایل رسمی یا همان استایل فرمال قرار می گیرد در استایل رسمی از رنگ های خنثی و لباس های رسمی استفاده می شود.

لباس مناسب استایل رسمی

کت و شلوار

مانتو و مقنعه برای خانوم ها

شلوار پارچه ای و کت تک

شلوار کتان و کت تک

ترکیب شلوار و پیراهن

کفش رسمی

اکسسوری رسمی

انواع استایل رسمی

استایل غیر رسمی کلاسیک

در این استایل فرد ظاهر امروزی ندارد ولی به دلیل استفاده از آیتم های زیر ظاهری غیر رسمی پیدا می کند. این استایل برای کسانی مناسب است که می خواهند وقار و جذابیت مردانه را همراه خود داشته باشند.

استفاده از کفش های لوفر

شلوار هایی که قابلیت اطو کشیدن را دارند مانند شلوار پارچه ای و کتان

سایز شلوار راسته می باشد

پیراهن هایی که قابلیت اطو کشیدن دارند

استایل کلاسیک

استایل اسپرت

شما به کمک استایل اسپرت ظاهر جوان و شاد و امروزی پیدا خواهید کرد . خوبی استفاده از این استایل این است که سن شما را کوچکتر و جوانتر نشان می دهد چون اکثر جوانان اینگونه لباس می پوشند. هم چنین استایل اسپرت گستردگی زیادی دارد و دست شما در انتخاب باز تر است. اجزای استایل اسپرت شامل موارد زیر است:

شلوار جین یا کتان یا اسلش یا کنف اسلیم فیت

کفش اسپورت

تی شرت

پیراهن اسپرت

کاپشن یا سویشرت

استایل اسپرت

استایل کژوال

راحت بودن شما ملاک اصلی این استایل است یعنی شما لباسی انتخاب کنید که به راحتی بتوانید بپوشید استای کژوال می تواند شامل استایل اسپرت و غیر رسمی کلاسیک باشد یعنی طوری لباس انتخاب کنیم که پوشیدن و راه رفتن با آن آسان باشد. مثلا هنگام انتخاب شلوار جین به جای جین چسبان و تنگ ، جین راسته انتخاب کنیم.

البته استایل کژوال یک نوع استایل غیر رسمی است.

استایل هنری

یکی از انواع استایل ها ، استایل هنری است.اگر از کنار دانشکده ی هنر رد بشوید دیگر نیازی به هیچ تعریفی از استایل هنری نخواهید داشت. استایل هنری بیشتر توسط هنرمندان و دانشجویان رشته های هنری پوشیده می شود و قانون خاصی ندارند و به عبارتی هر لباسی که در نظرشان زیبا باشد و خاص باشد را می پوشند.

استایل هنری

استایل مینیمال

شما در هریک از استایل هایی که معرفی کردیم می توانید مینیمال باشید یا جسورانه . مینیمال یعنی انتخاب ست های ثابت شده که هیچ دردسری ندارند.

برای مثال در استایل رسمی ست کت و شلوار سرمه ای با کفش مشکی و در استایل اسپرت ست جین آبی روشن با کفش آبی یک نوع استایل مینیمال است.

استایل جسورانه و خاص

برخلاق استایل مینیمال شما در این استایل به سراغ ست های خاص می روید که کمتر توسط دیگران پوشیده می شود . خوبی این استایل این است که نسبت به دیگران برجسته تر می شوید.

برای مثال در استایل رسمی ست کت و شلوار سرمه ای با کفش زرشکی و در استایل اسپرت ست جین آبی با کفش قرمز یک نوع استایل جسورانه است.

استایل شخصی

استایل شخصی  یعنی اینکه شما چه استایلی را برای خود انتخاب می کنید و کدام یک ازاجزای لباس به عنوان نماد شما می باشد و شما را معرفی میکند. اگر برای مدتی در جمعی باشید با آن استایل شما را بخاطر بسپارند.

برای مثال شما استایل کلاسیک را انتخاب می کنید و گذشته از اینکه چند ست دیگر را از استایل کلاسیک نیز می پوشید ولی همیشه یک ساعت خاص می پوشید یا کفش خاص می پوشید.

مثال دیگر اینکه اگر همیشه و با هر لباسی یک انگشتر داشته باشید که همیشه دستتان باشد آن انگشتر نماینده ی استایل شخصی شما خواهد بود.

یک مثال معروف در زمینه ی استایل شخصی میلیاردر آمریکایی ، دن بیلزریان است. دن بیلزریان کسی است که همیشه ریش دارد و ریش داشتن او به عنوان استایل شخصی او محسوب می شود. در حالیکه در جاهای مختلف سبک لباس پوشیدن متفاوت دارد.

استایل شخصی دن بیلزریان

انواع استایل را باهم ترکیب نکنید

زیبایی هر استایل در این است که در محیط و موقعیت مناسب خود به درستی استفاده شود اگر ما ست های مناسب هر استایل را در موقعیت نامناسب بپوشیم یا آنها را باهم ترکیب کنیم نتیجه بسیار بد خواهد بود.

برای مثال اگر کت و شلوار و کفش اسپرت را باهم ترکیب کنیم ،استایل ما زننده خواهد شد .

انواع استایل چیست؟

اشتباه ست کردن نوعی از انواع استایل نیست

بعضی از افراد گذشته از این چه استایلی برای خود انتخاب می کنند. اصول ست کردن را رعایت نمی کنند و فکر می کنند این هم نوعی استایل است . درحالیکه در جامعه ی ما پسندیده نیست. 

برای مثال کفش مشکی را همراه کمربند قهوه ای با شلوار قهوه ای با جوراب سفید و پیراهن صورتی می پوشندو فکر می کنند این هم نوعی استایل است.

هم چنین بدانید  انواع موقعیت رسمی در ایران شامل چه مواردی است؟

استایل بکام شما چیست؟

شما به کدام استایل علاقه دارید؟ اگر در ست کردن استایل به کمک نیاز داشتید می توانید از مشاوره بکام استایل کمک بگیرید و استایلی که مطابق با سلیقه و علاقه ی شماست را پیدا کنید. در واقع ما کمک می کنیم استایلی که دوست دارید را اصولی ست کنید و بکامتان باشد.

تمام تلاش بکام استایل این است که اگر از استایلی خوشتان می آید یا می خواهید وارد استایل جدیدی شوید، بهترین ست ها را برای شما معرفی نماید.

پیشنهاد در مورد انواع استایل

 • فرقی نمی کند چه استایلی برای خود انتخاب می کنید ، همیشه به کیفیت توجه کنید.
 • ابتدا ست های ثابت شده ی هر استایل را بپوشید.
 • زمانی که بایستی ست های جسورانه بپوشید، از پوشیدن آنها اجتناب نکنید.
 • هر استایلی در جای خود زیباست پس در یک استایل گیر نکنید.
 • قبل از آنکه دیر شود سبک های مختلف را امتحان کنید.

دوستان مطلب تا چه اندازه مفید بود؟ انواع استایل را بخوبی توضیح داده ایم؟ خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید. منتظر مطالب جدید ما باشید.

ایام بکامتان باشد : بکام استایل

دیدگاهتان را بنویسید