۹ خطری که در صورت خرید کفش نامناسب شما را تهدید می کند

هشدار-عواقب-خرید-کفش-نامناسب-را-می-دانید؟

افرادی که هنگام خرید کفش تنها معیارشان قیمت می باشد و به سلامتی و کیفیت آن توجه نمی کنند بایستی منتظر عواقب خرید کفش نامناسب باشند با بکام استایل همراه باشید تا خطراتی که خرید کفش نامناسب برای شما دارد را بدانید.

ویژگی های کفش نامناسب

  • سایز مناسب خودتان را انتخاب نکرده اید
  • کفش بی کیفیت خریده اید.
  • کفش پاشنه ندارد.
  • پاشنه ی کفش بسیار بلند است.
  • نداشتن طراحی مناسب برای بدن

۱ رابطه انحراف انگشت شست پا و کفش نامناسب

افرادی که کفش تنگ و یا دارای پنجه باریک انتخاب میکنند به دلیل نبودن فضای کافی و فشار بدن بر روی انگشتان و بخصوص انگشت شست پا، موجب می شود انگشت شست انحراف پیدا کند.

عواقب خرید کفش نامناسب

۲ انگشت چکشی

انحراف انگشتان کوچک پا را انگشت چکشی میگویند (به غیر از انگشت شست پا را انگشت کوچک میگویند) علت ایجاد انگشت چکشی یکی خرید کفش تنگ و دیگری عدم تعادل عضلات انگشتان پا می باشد. در ابتدا انگشت چکشی را می توان با فشار دادن و درست کردن حالت انگشتان رفع کرد ولی با گذشت زمان انگشتان پا خشک میشود و انعطاف خود را از دست می دهند.

عواقب خرید کفش نامناسب

۳ پینه پا

افرادی که در طول روز مسافت زیادی را پیاده می روند و یا می ایستند با توجه به فشاری که به پاهایشان وارد می شود بعضی از قسمت های پوست پاهایشان ضخیم تر می شود و باعث ایجاد پینه پا می شود.

پینه-پا-وخرید-کفش-نامناسب

۴ میخچه

خرید کفش تنگ به دلیل افزایش فشار به ناحیه ی پا و خری کفش گشاد به دلیل افزایش سایش پا و حتی جنس نامناسب کفش همگی باعث میشوند میخچه پا بوجود بیاید. از آنجایی که درمان میخچه ی پا دردناک و طولانی است پس توصیه میکنیم حتما کفش با کیفیت و مناسب بخرید.

میخچه-و-خرید-کفش-نامناسب

۵ تاول

مهم ترین علت تاول پا اصطکاک نامناسب پا می باشد اصطکاک نامناسب میان پوست پا با کفش یا جوراب یا هرچیز دیگری. زمانی که کفش ما اندازه ی مناسبی نداشته باشد میتواند این مشکل بوجود بیاید.

تاول-پا-و-کفش-نامناسب

۶ کمردرد و ارتباط آن با کفش نامناسب

این مشکل هنگام خرید کفش بدون پاشنه یا دارای پاشنه بلند ایجاد میشود مثلا زمانی که کفش لوفر بدون پاشنه میپوشیم احتمال آسیب رسیدن به ناحیه کمر بیشتر میشود و اگر طولانی مدت استفاده کنید با مشکل جدی مواجه خواهید شد.

کمردرد-و-خرید-کفش-نامناسب

۷ عدم تعادل و برخورد با زمین

خرید کفش با زیره نامناسب باعث عدم تعادل میشود مثلا کفشی که زیره PVC دارد ،قدرت اصطکاک کمتری دارد و لیز میخورد .زمین خوردن ، زخمی شدن و پاره شدن لباستان از جمله آسب های این زیره است.

عدم-تعادل-در-پوشیدن-کفش-نامناسب

۸ فرو رفتن ناخن در انگشت پا

کسانی که کفش تنگ یا بد فرم استفاده می کنند احتمال اینکه ناخن در گوشت انگشتان پا فرو رود بسیار بیشتر است و در صورت درمان نشدن بایستی عمل جراحی صورت گیرد.

فرورفتن-ناخن-در-گوشت-پا

۹ بوی بد پاها

خرید کفش با جنس و مواد اولیه نامرغوب باعث میشود هوا بین پا و محیط ردوبدل نشود و با تعریق پا، بوی بد و نامناسبی ایجاد شود و طبق یک قانون نانوشته زمانی که جورابتان پاره است یا پایتان بوی بد میدهد به یکباره فردی شما را به خانه اش دعوت میکند.

بوی بد پاها و بوی بد کفش


دوستان همانطور که دیدیم خرید کفش نامناسب علاوه بر سلامتیی ، به اعتبار ما لطمه می زند پس چه بهتر که کفشی بخریم که هم سلامتی و هم اعتبار ما را حفظ کند. کدام یک از موارد بالا شما را تهدید می کند؟ تابحال به یکی از مشکلات بالا گرفتار شده اید؟ مطالب بعدی مارا هم بخوانید.

ایام بکامتان باشد . بکام استایل

 

هم چنین بدانید  انواع کفش مردانه را میشناسید یا نه؟
این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید