جاکفشی مناسب خود را به کمک این نکات بخرید

راهنمای خرید جاکفشی مناسب

همانطور که وجود کابینت در آشپزخانه هم موجب زیبایی آشپزخانه می شود و هم به وسایل موجود نظم می دهد ، جاکفشی مناسب هم می تواند موجب زیبایی ورودی خانه شود و به چینش کفش هایمان نظم دهد. در این مطلب بکام استایل ما به این مطلب می پردازیم که چگونه جاکفشی مناسب بخریم و اولیت ها و معیارهای خرید موفق جاکفشی چیست؟ . تا انتها با بکام استایل همراه باشید.

کاربرد جاکفشی

کاربرد جاکفشی فقط به این نیست که چند جفت کفش داخل آن قرار دهیم و زمانی که نیاز داشتیم برداریم. بلکه جاکفشی بایستی فضای مناسبی برای نگهداری وسایل مراقبت از کفش مانند واکس ، برس ، فرچه و …. نیز داشته باشد . هم چنین بایستی بتواند از کفش در برابر نور آفتاب ، گردوغبار و تغییر دمای بیش از حد مراقبت کند.


انواع جاکفشی

کلاسیک

وقتی صحبت از جاکفشی می شود بیشتر افراد این مدل در ذهنشان نمایان می شود . از ویژگی های این مدل جاکفشی داشتن دو در و یک یا دو کشو می باشد که کفش ها را درون جاکفشی قرار می دهند و در آن بسته می شود و دیگر وسایل را درون کشو قرار می دهند.

راهنمای خرید جاکفشی کلاسیک

آینه دار

کسانی که دوست دارند قبل از بیرون رفتن از خانه نگاهی به تیپ و استایل خود کنند، به این مدل علاقه مند خواهند شد. چراکه بعد از پوشیدن لباس و کفشتان می توانید خود را در آینه نگاه کنید تا اگر اشکالی در تیپ تان وجود داشت ، آن را برطرف کنید.

چگونه جاکفشی آینه دار مناسب بخریم

نیمکت دار

نیمکتی که در این مدل وجود دارد باعث می شود شما به راحتی بر روی نیمکت بنشینید و کفش خود را بپوشید. این کار باعث می شود روی کفش شما خط نیفتد . هم چنین زمانیکه مهمان داشتید، داشتن نیمکت می توانید حس خوبی در میهمان و میزبان بوجود آورد.

هم چنین بدانید  راهنمای خرید کفش برای آقایان ایرانی

انواع جاکفشی نیمکت دار

جالباسی دار

همه ی ما لباس هایی داریم که بیشتر از سایر لباس هایمان می پوشیم و به اصطلاح دم دستی هستند. این مدل از جاکفشی به این منظور طراحی شده که لباس های دم دستی خود را در آنجا قرار دهید تا بتوانید به راحتی و سریع لباس خود را تعویض کنید.

جاکفشی جالباسی دار شیک

ساده و بدون در

این مدل از جاکفشی که غالبا از جنس فلزی می باشند و چون کفش ها در فضای باز بر روی هم قرار می گیرند و از کفش ها محافظت نمی شود . لذا خرید این مدل جاکفشی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

جاکفشی فلزی ساده


معیارهای جاکفشی مناسب

 • داشتن فضای کافی برای انواع مدل کفش
 • داشتن فضای مخصوص برای وسایل نگهداری کفش
 • فضای کافی برای نیم بوت ها
 • محافظت از کفش در برابر نور خورشید
 • محافظت از کفش در برابر گردوغبار
 • محافظت از کفش در برابر رطوبت
 • محافظت از کفش در برابر تغییر دما
 • جنس مناسب
 • تهویه مناسب
 • رنگ مناسب
 • دیده نشدن کفش ها هنگام بسته شدن در جاکفشی

راهنمای خرید جاکفشی

۱ تعیین محل قرار گیری

اولین کاری که بایستی بکنید این است که مشخص کنید جاکفشی در کدام قسمت خانه باید قرار بگیرد. در راهرو؟ ورودی؟ یا بیرون از خانه؟ و یا …. .

۲ تعیین مدل جاکفشی

با توجه به اینکه با انواع جاکفشی آشنا شدید، میتوانید بر حسب علاقه و نیاز و فضای خانه تان یک مدل را انتخاب کنید. البته توجه کنید مدل های بزرگ برای خانه های بزرگ و مدل های کوچک برای خانه های با متراژ پایین مناسب است.

هم چنین بدانید  چه زمانی بایستی کفش جدید و نو بخریم؟

۳ تعیین سایز

زمانیکه محل قرار گیری جا کفشی را مشخص کردید ، به صورت حدودی سایز جاکفشی را تعیین کنید. البته به این نکته توجه کنید باید حداقل از هر طرف حداقل ۲۰ سانتی متر فضای بیشتر در نظر بگیرید. ممکن است مثلا شما جاکفشی در ابعاد یک متر در ۵۰ سانتی متر در نظر بگیرید ولی در بازار جاکفشی در ابعاد یک متر در ۷۰ سانتی متر وجود داشته باشد.

پس از قبل انتظار سایز بزرگتر را داشته باشید.

۴ مشخص کردن جنس

این مورد را می توانید بر حسب علاقه و دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید. مثلا اگر بیشتر وسایل خانه شما از ام دی اف هست پس جاکفشی هم می تواند از ام دی اف باشد.

۵ مشخص کردن رنگ

بازهم این مورد را میتوانید بر حسب علاقه و دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید.


نکات بهداشتی

 • بعد از در اوردن کفش های خود فورا آن ها را درون جا کفشی قرار ندهید. اجازه دهید کمی هوا بخورند.
 • کفش ها را ابتدا تمیز کنید و سپس در جاکفشی قرار دهید.
 • به صورت دوره ای جاکفشی را تمیز و ضدعفونی کنید.

دوستان نظرشما در مورد این مطلب چیست؟ آیا موردی جا مانده که به آن اشاره نکردیم؟ چه موردی را دوست داشتید اضافه کنیم؟ تجربه ی شخصی در این مورد دارید؟ این مطلب تا چه اندازه مفید بود؟ خوشحال می شویم نظر خود را با بکام استایل در میان بگذارید.

بکام خودتان زندگی کنید نه دیگران : بکام استایل

دیدگاهتان را بنویسید