کفش چرم طبیعی بخریم یا مصنوعی ؟ مسئله این است

کفش چرم طبیعی یا مصنوعی ؟ مسئله این است

کفش های مردانه از جنس های مختلف ساخته می شود ولی وقتی نوبت به انتخاب کفش چرم طبیعی می رسد دیدگاه های مختلفی وجود دارد. عده ای کفش چرم طبیعی را می خواهند و عده ای دیگر هم کفش چرم مصنوعی هم چنین عده ای هم کلا علاقه به چرم ندارند و همیشه کفش اسپورت می پوشند. پیشنهاد می کنیم اگر در انتخاب بین کفش چرم طبیعی و مصنوعی شک دارید، این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

چرا کفش میخریم؟

نیاز های انسان و دیدگاه ها متفاوت است و در بحث پوشش نظرات مختلفی وجود دارد. در مورد پوشش و خرید کفش دو دیدگاه وجود دارد.

هدف عده ای از خرید لباس و کفش صرفا به خاطر این است که بیاس و کفش قبلی شان کهنه شده است و هزینه کردن برای لباس و کفش با کیفیت را منطقی نمی دانند. به عبارتی دوست دارند با کمترین هزینه کارشان راه بیفتد.

دسته ی دیگر کسانی هستند به نسبت به استایل و پوشش خود حساسیت دارند و حتی اگر درآمد بالایی نیز نداشته باشند باز هم همیشه شیک هستند.


مزایای کفش چرم طبیعی

چرم طبیعی بهترین ماده برای ساخت کفش هست و همه کیفیت و مزیت های کفش چرم طبیعی را قبول دارند حتی کسانی که کفش چرم مصنوعی می فروشند هم به برتری کفش چرم طبیعی اعتراف می کنند . حتی بعضی از فروشندگانی که مشتریان را فریب میدهند، از اعتبار کفش چرم طبیعی استفاده می کنند و کفش های چرم مصنوعی خود را با نام کفش چرم طبیعی م یفروشند. در زیر برخی از مزایای کفش چرم طبیعی رو برایتان آورده ایم.

 • خاصیت تنفس پذیری چرم طبیعی

پوست پاهای ما همانند دیگر قسمت ها بایستی تنفس کند و هوای تازه به آن برسد. اگر هوای به پاهای ما نرسد بهترین شرایط برای رشد میکروب ها بوجود می آید. اگر کفشی خاصیت تنفس پذیری نداشته باشد مانند این است که پاهایمان را درون نایلون فرو کرده ایم. خوشبختانه خاصیت تنفس پذیر کفش چرم طبیعی باعث می شود هوا بین پا و محیط ردوبدل شود و پاهای ما احساس راحتی کنندو سالم بمانند.

 • زیبایی و اعتبار بخشی به پوشش شما

کفش هایی که مثل شیشه برق می زنند و طراحی بسیار زیبایی دارند نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. طبق یک قول معروف کفش ها اولین آیتمی هستند که مورد توجه قرار می گیرند پس چه بهتر که گام اول را محکم برداریم.

 • دوام بسیار بیشتر در صورت مراقبت اصولی (چندین سال)

کفش چرم طبیعی عمر طولانی دارند به شرطی که از آنها درست مراقبت شود. برای مثال به موقع واکس بزنیم . کفش را خیس نکنیم. جلوی نور خورشید قرار ندهیم و…

 • کمک به سلامتی پاها

بسیاری از بیماری ها و ناهنجاری های مربوط به ناحیه ی پا به خاطر پوشیدن کفش نامناسب است. اگر کنجکاو هستید ک عواقب پوشیدن کفش نامناسب را بدانید مطلب زیر را بخوانید.

هم چنین بدانید  چرا قیمت کفش ها باهم فرق میکنه؟ چه عواملی بر روی قیمت کفش تاثیر دارند؟

عواقب خرید کفش نامناسب را می دانید؟

 • باعث بوی بد پاها نمیشود

بوی بد پاها به دلیل مبادله نشدن هوا بین محیط و کفش بوجود می آید که خوشبختانه این مشکل در کفش چرم طبیعی وجود ندارد.

 • طراحی و تولید توسط اساتید هنرمند

اساتیدو کفاشان ماهر ساعت ها و روزها صرف دوختن کفش چرم طبیعی می کنند و به نوعی یک اثر هنری محسوب می شود. درحالیکه کفش های بی کیفیت بسیار سریع و بدون دقت و وسواس تولید می شوند.

 • ارزش خرید بالا نسبت به محصولات چرم مصنوعی

درست است که کفش چرم طبیعی گرانتر از کفش چرم مصنوعی است ولی هنگامی که عمر کفش چرم و زیبایی و جذابیت آن را با کفش چرم فیک مقایسه می کنیم. ازش هزینه کردن دارد.

کفش چرم طبیعی


مزایای کفش چرم مصنوعی

بله ! در مورد کفش چرم مصنوعی هم مزیت هایی وجود دارد که چرم طبیعی ندارد. مثلا به یک مراسم رسمی دعوت شده اید که می دانید تا سال بعد مراسم رسمی خاصی وجود نخواهد داشت که بخواهید در آن شرکت کنید شاید انتخاب کفش چرم مصنوعی برای حضور در آن مجلس کفایت کند. یا مثلا بضی افراد در مکان هایی که باید کفش هایشان را در بیاورند ، کفش ارزان و چرم مصنوعی می پوشند تا اگر کسی آ« را برداشت دچار ضرر چند صد هزار تومانی نشوند و نهایتا ۴۰ .۵۰ هزار تومان از دست بدهند .(البته تعداد خیلی کمی از افراد اینکار ها را انجام میدهند ). ویا افرادی که قصد ندارند برای استایل خودشان هزینه معقول کنند به سراغ چرم مصنوعی می روند. 

در زیر به مزایای کفش چرم مصنوعی اشاره شده است.

 • قیمت پایین تر نسبت به چرم طبیعی

 • درصورت از بین رفتن ضرر چندان زیاد نیست

 • دوام متوسط

 • کار راه انداز هست

کفش چرم مصنوعی

پیشنهاد بکام استایل

دوستان نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اولین برخورد ، آخرین دیدگاه را  بوجود می آورد . این مورد را  دربسیاری از مواقع تجربه کرده ام برای مثال شما وقتی یک نفر که در خیابان با شلوار جین و تیشرت می بینید احتمال میدهید که میخواد با دوستاش قدم بزند و یا تفریح کند و وقتی کسی که کت و شلوار پوشیده را می بینید احتمال میدهید کارمند یک موسسه ای باشد در حالیکه اگر با آن ها صحبت کنید شاید قضیه متفاوت باشد.

مثال دیگر اینکه می خواهید از کسی مقداری پول قرض بگیرید در این صورت اگر لباس و کفش شما بی کیفیت باشد ، آن فرد احتمال می دهد که شما توانایی باز پردخت قرض را ندارید و به شما پول قرض ندهد.

هم چنین بدانید  کفش ورنی را بایستی با چه لباسی و کجا بپوشیم؟

از آنجایی که همه مردم دلیل لباس پوشیدن ما را از ما نمی پرسند و در همان نگاه اول قضاوت اولیه می کنند به خصوص جنس مخالف . پس ما بایستی هوشیار باشیم و با انتخاب لباس و اکسسوری مناسب به ویژه کفش چرم طبیعی و با کیفیت اولین دیگاه های مثبت را به سمت خودمان جذب کنیم. پس پیشنهاد بکام استایل به صورت قاطعانه کفش چرم طبیعی هست.

مسئله حل شد

برتری کفش چرم طبیعی

با توجه زیاد بودن مزیت های کفش چرم طبیعی نسبت به مصنوعی پس برنده ی بی چون و چرا، کفش چرم طبیعی هست.


نظر شما در مورد موارد مطرح شده چیست؟ شما طرفدار کدام مورد هستید؟ آیا یکی از حالت های گفته شده برایتان پیش آمده است. پیشنهاد و انتقاد فراموش نشود . مطالب دیگر را از دست ندهید.

ایام بکامتان باشد. بکام استایل

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید