اجزای کفش مردانه را بهترتربشناسید!

کفش مردانه از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

دانستن اینکه کفش مردانه از چه قسمت هایی تشکیل شده است می تواند در انتخاب کفش مناسب برای آقایان خوشتیپ و خانوم های محترم(درصورت خریدن هدیه) کمک کند. خب طبق معمول با بکام استایل همراه باشید تا این دانستنی نیز به مجموعه ی دانستنی شما در مورد خرید کفش اضافه شود.البته این رو بدونید که قرار نیست هر کفش مردانه ای همه ی اجزایی که گفتیم رو داشته باشه ولی بعضی اجزا هستند که در همه کفش ها مشترک اند و بعضی موارد فقط در بعضی مدل ها دیده میشوند.


اجزای مشترک در کفش مردانه

رویه 

رویه ی کفش همان قسمت رویی کفش است که هنگام خرید در نگاه اول دیده میشود.(به عبارتی ظاهر اصلی کفش است).وقتی میگویند این کفش ، چرم طبیعی است یا جیر است و … منظور رویه ی کفش است. رویه بالای زیره قرار دارد و به وسیله ی چسب ویا دوخت به زیره اتصال پیدا میکند. وظیفه ی رویه محافظت از پا در برابر سرما یا گرما و سایر عوامل فیزیکی است هچنین یک وظیفه ی مهم دیگر نیز دارد و آن نشان دادن اعتبار و شخصیت شماست. رویه از جنس های مختلف ساخته میشود مانند چرم مصنوعی ، چرم طبیعی ، پارچه ،چرم جیر و …. پیشنهاد میکنیم حتما از جنس های با کیفیت استفاده کنید و با اطمینان در جامعه بدرخشید.

اجزای کفش مردانه

اجزای کفش مردانه

اجزای کفش مردانه

زیره

در تماس مستقیم با زمین قرار میگیرد و عنوان عایق دما و آب و سایر مواد عمل میکند.از کف پا محافظت می کند . زیره از جنس های مختلف ساخته میشود که هرکدام مشخصات و مزایای خاص خود را دارند.

کفی

در تماس مستقیم با جوراب قرار میگیرد پس چه بهتر که از جنس مرغوب باشد . اگر از جنس چرم بز و یا چرم طبیعی دیگر حیوانات باشد مناسب است.

مغزی

 باریکهٔ چرمی نوارمانند که میان زیره و رویهٔ کفش دوخته می‌شود

توکاری 

کاغذ یا مقواهایی که برای کلفت نشان دادن زیره، میان کف و زیره کفش چسبانده می‌شود

اجزای کفش مردانه


اجزای اختصاصی کفش مردانه

پاشنه

حتما میگین که همه کفشا پاشنه دارن ولی بهتره بدونید در بسیاری از مدل های لوفر( کالج خودمون) پاشنه وجود نداره و زیره کفش تخت و صافه.

اجزای کفش مردانه

بند کفش

مدل کفش هایی که بند دارند باعث میشه کفش به راحتی از پا درنیاد و هم چنین با تنظیم آن میتوان میزان سفت بودن یا شل بودن کفش را متناسب کرد.

زبانه

باعث میشه در کفش هایی که رویه یکسره ندارند( بدون بند) بعد از بسته شدن بند ،رویه ی کفش حالت یکنواخت به خود بگیرد

کش کفش

در مدل کفش های بدون بند (نه لوفر) دیده میشود و کار بند را انجام می دهد.

زیپ

در بعضی مدل ها دیده میشود و اکثرا یا از بغل قرار داده میشود یا از پشت کفش . بعضی مدل هایی هستن که از جلو هم زیپ دارند.

اجزای کفش مردانه

سگک کفش

اکثرا در مدل مانک استریپ دیده میشود ولی در بعضی مدل های لوفر (کالج) و در بعضی نیم بوت ها هم دیده میشه.

اجزای کفش مردانه

منگوله

در مدل های لوفر دیده میشود و باعث زیبایی و خاص شدن طراحی میشود.اجزای کفش مردانه


امیدوارم در این مطلب تونسته باشم اطلاعات مفیدی به شما عزیزان ارائه بدم .خیلی خوشحال هستم که مطالب ما کپی شده نیست و برای ارائه یک مطلب وقت زیادی میزاریم. مارو به کسانی که قصد خرید اکسسوری لباس دارند معرفی نمایید. در  اینستاگرام  و  تلگرام  منتظر شماهستیم. 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید