کفش رسمی مردانه را با کت و شلوار چگونه ست کنیم؟

ست-کردن-کفش رسمی-مردانه-با-کت-و-شلوار

هنگامی که قصد خرید کت و شلوار و ست کردن آن با کفش رسمی مردانه را داریم ،ترس از انتخاب نادرست می تواند فرایند خرید و انتخاب کردن را برای ما دشوار کند و مجبور باشیم حتی چند روز در بازار یا اینترنت به گشت و گذار بپردازیم تا ست مناسب پیدا کنیم. ولی خبر خوب اینکه با مطالعه این مقاله خواهید دانست با چه کت و شلواری، کدام کفش رسمی را انتخاب کنید.

مدل کفش رسمی مهم نیست

اولین نکته ای که باید بدانید این است که کفش رسمی انواع مختلفی دارد که برای دانستن آنها میتوانید به مطلب زیرمراجعه کنید ولی فرقی نمیکند کدام مدل را انتخاب کنید مهم این است که رنگ کفش و کت و شلوار باهم ست شوند. 

کفش رسمی مردانه چه مدل هایی دارد؟ مشخصات آنها کدام است؟

کت و شلوار سرمه ای

کت و شلوار سرمه ای رایج ترین رنگ در بین آقایان ایرانی است .کافیست یکبار به یک اداره دولتی یا شرکتی بروید تا نسبت تعداد آقایانی که این رنگ از کت و شلوار را میپوشند نسبت به بقیه رنگ ها ببینید .

و اما ست کردن با کفش رسمی:

کت و شلوار سرمه ای با کفش رسمی به رنگ های زیر به خوبی ست می شود.

·       مشکی

·       قهو ای

·       شتری

·       عسلی

·       زرشکی

ست-کفش رسمی مردانه -با-کت-و-شلوار-سرمه-ای


کت و شلوار طوسی

 به طور کلی دو نوع رنگ طوسی در کت و شلوار استفاده میشود .طوسی روشن و طوسی تیره. فرقی نمیکند کدام رنگ را انتخاب می کنید چراکه رنگ طوسی همانند رنگ سرمه ای با رنگ های مختلفی به خوبی ست میشود.

و اما ست کردن با کفش رسمی :

رنگ خانواده طوسی را میتوان با کفش هایی به رنگ زیربا خیال راحت ست کنید .

·       مشکی

·       قهو ای

·       شتری

·       عسلی

·       زرشکی

ست-کفش رسمی -با-کت-و-شلوار-طوسی


کت و شلوار زغالی

 آقایانی که میخواهند استایل رسمی داشته باشند میتوانند رنگ زغالی را هم در کمد لباس خود داشته باشند چون این رنگ به مشکی نزدیک است بنابراین میزان رسمیتی همانند رنگ مشکی دارد البته کمتر از آن.

و اما ست کردن:

رنگ زغالی را میتوانید با کفش رسمی مردانه به رنگ مشکی و زرشکی ست کنید و با اعتماد به نفس و رضایت خاطر در جمع حاضر شوید.

ست-کفش رسمی مردانه -با-کت-و-شلوار--زغالی


کت و شلوار مشکی

 رنگ مشکی برای کت و شلوار رسمی ترین رنگ  محسوب میشود و کسانی که در موقعیت کاملا رسمی قرار میگیرند بایستی از این رنگ استفاده کنند.برای مثال پوشیدن کت و شلوار مشکی برای عروسی یا جلسه کاری بسیار عالی است ولی پوشیدن آن برای محیط کاری به صورت روتین اصلا مناسب نیست.

و اما ست کردن: 

کت وشلوار مشکی با کفش رسمی مشکی و تمام. انتخاب هر رنگ دیگری ظاهر خوبی نخواهد داشت.

ست-کفش رسمی-مردانه-با-کت-و-شلوار-مشکی


کت و شلوار قهوه ای

 کسانی که رنگ خانواده قهوه ای مانند خاکی و قهوه ای روشن و تیره را انتخاب میکنند به نوعی دوست دارند دارند با بقیه متفاوت باشند چراکه درصد کمی از افراد جامعه رنگ قهوه ای را برای کت و شلوار انتخاب میکنند . اگر شما رنگ قهوه ای را انتخاب کرده اید یا میخواهید بکنید ،تبریک میگوییم.

واما ست کردن با کفش رسمی:

کت و شلوار قهوه ای با کفش رسمی به رنگ قهوه ای و زرشکی به خوبی ست می شود. فقط توجه کنید رنگ کفش رسمی با کت و شلواری که انتخاب میکنید دقیقا یکی نباشد و بهتر است کفش کمی تیره تر از لباس باشد. برای مثال کت و شلوار خاکی با کفش مردانه رسمی به رنگ قهوه ای.

ست-کفش-مجلسی-مردانه-با-کت-و-شلوار--قهوه-ای


کت و شلوار سفید

 در انتخاب رنگ سفید بایستی دقت فراوان بکنید چرا که کاربرد رنگ سفید هم در کفش مجلسی مردانه و هم در کت و شلوار بسیار کم است یعنی مکان هایی که میتوانید بپوشید بسیار کم است .شاید تعداد دفعاتی که خواهید پوشید دو رقمی هم نشود. رنگ سفید میتواند انتخاب خاص و جسورانه برای لباس دامادی باشد .

و اما ست کردن :

با کفش رسمی به رنگ سفید یا مشکی میتوان پوشید و نه رنگ دیگر.

ست-کفش-مردانه-مجلسی-با-کت-و-شلوار--سفید


رتبه بندی رسمیت کت و شلوار ها

  1. مشکی
  2. ذغالی
  3. سرمه ای
  4.  طوسی تیره
  5.  قهوه ای
  6. طوسی روشن
  7. دیگررنگ ها
  8. سفید

اولین کت و شلواری که میخریم چه رنگی باشد

برای اینکه رنگ اولین کت و شلوارتان و بدنبال آن رنگ کفشتان را انتخاب کنید باید توجه کنید که برای چه محیطی میخواهید استفاده کنید و بپوشید. برای مثال انتخاب اول داماد میتواند رنگ مشکی باشد ولی انتخاب اول کارمند اداره سرمه ای باشد. اگر با مطالعه این مقاله بازهم در انتخاب و ست کردن کفش با کت و شلوارتان وسواس دارید و نمیدانید باید چه رنگی انتخاب کنید کافیست به صفحه ی مشاوره بکام استایل بروید و زمان مشاوره برای خود رزرو نمایید.

پس تکلیف نیم بوت ها چه می شوند؟

آقایانی که دوست دارند با کت و شلوار نیم چکمه بپوشند .بایستی به دو نکته توجه کنند.

اول اینکه نیم بوت رسمی انتخاب کنند که در زیر دو نمونه نشان دادیم .

دوم اینکه همان قوانین کفش مجلسی مردانه برای نیم بوت های رسمی هم صادق است.

نیم-بوت-برای-کت-و-شلوار

قوانین ست کردن کفش رسمی = کفش مجلسی

کفش های رسمی و مجلسی تفاوت هایی دارند ولی اگر بخواهیم از لحاظ ست کردن رنگ کفش با کت و شلوار صحبت کنیم . در واقع می توان گفت که همان قوانینی که برای کفش رسمی وجود دارد برای کفش مجسلی مردانه نیز صدق میکند. اگر کنجکاو شدید که فرق بین این دو مدل را بدانید مطلب زیر را بخوانید.

کفش مجلسی مردانه با کفش رسمی چه فرقی می کند؟

دنیای کت و شلوا ها و کفش رسمی مردانه تنوع بسیاری دارد که به رنگ های زیادی در این مقاله اشاره نشد ولی رنگ ها و ست هایی که معرفی کردیم نیاز شما را تا چندین سال تامین میکند به عبارتی اگر در هربار خرید یکی از ست های بالایی را انتخاب کنید چند سال طول میکش تا لیست بالایی تمام شود. برای مثال سال اول شما کت و شلوار سرمه ای می خرید و ست می کنید سال دوم کت و شلوار طوسی و سال سوم ذغالی و ….


دوستان تا چه اندازه مطلب برای شما مفید بود؟ آیا توانستیم به سوالی که در ذهنتان است پاسخ دهیم؟ دوست دارید چه مواردی را اضافه کنیم؟ نظر شما راجع به این مطلب چیست؟ خوشحال می شویم نظر و احساستان را با ما درمیان بگذارید. منتظر مطالب جدید ما باشید.

ایام بکامتان باشد. بکام استایل

 

هم چنین بدانید  اطلاعاتی که برای خرید شلوار مردانه ضروری است

دیدگاهتان را بنویسید