کفش مجلسی مردانه را با کت و شلوار چگونه ست کنیم؟

ست-کردن-کفش-مجلسی-مردانه-با-کت-و-شلوار

هنگامی که قصد خرید کت و شلوار و ست کردن آن با کفش مجلسی مردانه را داریم ،ترس از انتخاب نادرست می تواند فرایند خرید و انتخاب کردن را برای ما دشوار کند و مجبور باشیم حتی چند روز در بازار یا اینترنت به گشت و گذار بپردازیم تا ست مناسب پیدا کنیم. ولی خبر خوب اینکه با مطالعه این مقاله خواهید دانست با چه کت و شلواری، چه کفش مجلسی مردانه ای انتخاب کنید.

مدل کفش مجلسی مردانه مهم نیست

اولین نکته ای که باید بدانید این است که کفش مجلسی مردانه و رسمی انواع مختلفی دارد که برای دانستن آنها میتوانید به این مطلب مراجعه کنید ولی فرقی نمیکند کدام مدل را انتخاب کنید مهم این است که رنگ کفش و کت و شلوار باهم ست شوند.

رنگ سرمه ای

کت و شلوار سرمه ای رایج ترین رنگ در بین آقایان ایرانی است .کافیست یکبار به یک اداره دولتی یا شرکتی بروید تا نسبت تعداد آقایانی که این رنگ از کت و شلوار را میپوشند نسبت به بقیه رنگ ها ببینید .

و اما ست کردن : کت و شلوار سرمه ای با کفش به رنگ های زیر به خوبی ست می شود.

·       مشکی

·       قهو ای

·       شتری

·       عسلی

·       زرشکی

ست-کفش مجلسی مردانه -با-کت-و-شلوار-سرمه-ای


رنگ طوسی

 به طور کلی دو نوع رنگ طوسی در کت و شلواراستفاده میشود .طوسی روشن و طوسی تیره. فرقی نمیکند کدام رنگ را انتخاب می کنید چراکه رنگ طوسی همانند رنگ سرمه ای با رنگ های مختلفی به خوبی ست میشود.

و اما ست کردن : رنگ خانواده طوسی را میتوان با کفش هایی به رنگ زیربا خیال راحت ست کنید .

·       مشکی

·       قهو ای

·       شتری

·       عسلی

·       زرشکی

ست-کفش-مردانه-مجلسی-با-کت-و-شلوار-طوسی


رنگ زغالی

 آقایانی که میخواهند استایل رسمی داشته باشند میتوانند رنگ زغالی را هم در کمد لباس خود داشته باشند چون این رنگ به مشکی نزدیک است بنابراین میزان رسمیتی همانند رنگ مشکی دارد البته کمتر از آن.

و اما ست کردن: رنگ زغالی را میتوانید با کفش مجلسی مردانه به رنگ مشکی و زرشکی ست کنید و با اعتماد به نفس و رضایت خاطر در جمع حاضر شوید.

ست-کفش مجلسی مردانه -با-کت-و-شلوار--زغالی


رنگ مشکی

 رنگ مشکی برای کت و شلوار رسمی ترین رنگ  محسوب میشود و کسانی که در موقعیت کاملا رسمی قرار میگیرند بایستی از این رنگ استفاده کنند.برای مثال پوشیدن کت و شلوار مشکی برای عروسی یا جلسه کاری بسیار عالی است ولی پوشیدن آن برای محیط کاری به صورت روتین اصلا مناسب نیست.

و اما ست کردن: مشکی با مشکی و تمام. انتخاب هر رنگ دیگری ظاهر خوبی نخواهد داشت.

ست-کفش-مجلسی-مردانه-با-کت-و-شلوار-مشکی


رنگ قهوه ای

 کسانی که رنگ خانواده قهوه ای مانند خاکی و قهوه ای روشن و تیره را انتخاب میکنند به نوعی دوست دارند دارند با بقیه متفاوت باشند چراکه درصد کمی از افراد جامعه رنگ قهوه ای را برای کت و شلوار انتخاب میکنند . اگر شما رنگ قهوه ای را انتخاب کرده اید یا میخواهید بکنید ،تبریک میگوییم.

واما ست کردن : کت و شلوار قهوه ای با کفش مجلسی مردانه به رنگ قهوه ای و زرشکی به خوبی ست می شود. فقط توجه کنید رنگ کفش مجلسی مردانه با کت و شلواری که انتخاب میکنید دقیقا یکی نباشد و بهتر است کفش کمی تیره تر از لباس باشد. برای مثال کت و شلوار خاکی با کفش مردانه رسمی به رنگ قهوه ای.

ست-کفش-مجلسی-مردانه-با-کت-و-شلوار--قهوه-ای


رنگ سفید

 در انتخاب رنگ سفید بایستی دقت فراوان بکنید چرا که کاربرد رنگ سفید هم در کفش مجلسی مردانه و هم در کت و شلوار بسیار کم است یعنی مکان هایی که میتوانید بپوشید بسیار کم است .شاید تعداد دفعاتی که خواهید پوشید دو رقمی هم نشود. رنگ سفید میتواند انتخاب خاص و جسورانه برای لباس دامادی باشد .

و اما ست کردن : با کفش مجلسی به رنگ سفید یا مشکی میتوان پوشید و نه رنگ دیگر.

ست-کفش-مردانه-مجلسی-با-کت-و-شلوار--سفید


رتبه بندی رسمیت کت و شلوار ها

  1. مشکی
  2. ذغالی
  3. سرمه ای
  4.  طوسی تیره
  5.  قهوه ای
  6. طوسی روشن
  7. دیگررنگ ها
  8. سفید

اولین کت و شلواری که میخریم چه رنگی باشد

برای اینکه رنگ اولین کت و شلوارتان و بدنبال آن رنگ کفشتان را انتخاب کنید باید توجه کنید که برای چه محیطی میخواهید استفاده کنید و بپوشید. برای مثال انتخاب اول داماد میتواند رنگ مشکی باشد ولی انتخاب اول کارمند اداره سرمه ای باشد. اگر با مطالعه این مقاله بازهم در انتخاب و ست کردن کفش با کت و شلوارتان وسواس دارید و نمیدانید باید چه رنگی انتخاب کنید کافیست به صفحه ی مشاوره بکام استایل بروید و زمان مشاوره برای خود رزرو نمایید.

پس تکلیف نیم بوت ها چه می شوند؟

آقایانی که دوست دارند با کت و شلوار نیم چکمه بپوشند .بایستی به دو نکته توجه کنند.

اول اینکه نیم بوت رسمی انتخاب کنند که در زیر دو نمونه نشان دادیم .

دوم اینکه همان قوانین کفش مجلسی مردانه برای نیم بوت های رسمی هم صادق است.

نیم-بوت-برای-کت-و-شلوار


دنیای کت و شلوا ها و کفش مجلسی مردانه تنوع بسیاری دارد که به رنگ های زیادی در این مقاله اشاره نشد ولی رنگ ها و ست هایی که معرفی کردیم نیاز شما را تا چندین سال تامین میکند به عبارتی اگر در هربار خرید یکی از ست های بالایی را انتخاب کنید چند سال طول میکش تا لیست بالایی تمام شود.


دوستان تا چه اندازه مطلب برای شما مفید بود؟ آیا توانستیم به سوالی که در ذهنتان است پاسخ دهیم؟ دوست دارید چه مواردی را اضافه کنیم؟ نظر شما راجع به این مطلب چیست؟ خوشحال می شویم نظر و احساستان را با ما درمیان بگذارید. ایام بکامتان باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید