چطور از بوی بد کفش و پا جلوگیری کنیم و از بین ببریم؟

چگونه بوی بد کفش و پا را از بین ببریم؟

بوی بد کفش از جمله مشکلاتی است که می تواند مستقیما به اعتبار ما لطمه بزند. برای مثال زمانی که کسی شما را به مهمانی دعوت می کند ، بوی بد کفش و پای شما باعث می شود شما در جمع راحت نباشید و خجالت زده شوید.تا انتها با بکام استایل همراه باشید وبراحتی مشکل بوی بد کفش و پای خود را مدیریت کنید.

عوامل بوجود آورنده ی بوی بد کفش

علت بوجود آمدن بوی بد باکتری هایی هستند که در محیط گرم ،مرطوب وتاریک زندگی می کنند و با تجزیه ی عرق بوی بدی بوجود می آورند. هر کدام از موارد زیر شرایط مناسب برای رشد باکتری ها فراهم می کند که بهتر است آنها را بشناسیم.

کفش بی کیفیت

در مرحله ی اول بایستی کفش با کیفیت بخریم. اگرکفش ما کیفیت نداشته باشد، تلاش های ما برای از بین بردن بوی بد کفش و پا بی نتیجه خواهد بود.

جوراب بی کیفیت

جوراب های نایلونی باعث می شوند هم پا بیشتر عرق کند و هم عرق پا را چذب نمی کنند و هم مانع تبادل هوا بین پا و کفش می شوند و همه ی این عوامل در کنار هم باعث ایجاد بوی بد کفش می شود.

نپوشیدن جوراب

افرادی که طرفدار نپوشیدن جوراب با کفش هستند بایستی توجه کنند با این کار هم به کفش های خود و هم به پاهای خود ظلم می کنند. پس حتما از جوراب مناسب استفاده کنید.

برای دانستن اینکه با کدام کفش بایستی جوراب بپوشید مقاله زیر را بخوانید.

یکبار برای همیشه ست کردن جوراب را یاد بگیرید.

عدم تهویه هوا در کفش

کفش های چرم طبیعی و کفش های منفذ دار و کفش هایی که امکان تبادل هوا با محیط پیرامون را دارند هم باعث سلامت پاها می شوند و هم از بوی بد کفش و پا جلوگیری می کنند.

رطوبت و عرق در ناحیه پا

پاهای ما عرق می کنند و نمی توان از عرق کردن پاها جلوگیری کرد. این رطوبت محیط مناسب برای رشد باکتری ها فراهم می کند.

عدم رعایت بهداشت فردی

کسانی که به بهداشت فردی اهمیت نمی دهند و پاهای خود را به صورت مناسب نمی شورند بایستی منتظر بوی بد کفش و پا باشند.

چگونه از بوی بد کفش جلوگیری کنیم؟

بهداشت فردی را رعایت کنیم

هر بار که از سرکار یا گشت وگذار به خانه می آییم یا هنگام استحمام پاهای خود را با آب و صابون بشویید . با این کار باکتری هایی که روی پوست شما هستند از بین می روند.

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم

پاهایمان خشک باشد

قبل از پوشیدن کفش ، پاهایمان را خشک کنیم . کفش یا پا یا جوراب ما نباید مرطوب باشد.

استفاده از سنگ پا

با استفاده از سنگ پا لایه ی نازکی از روی پوست پا بردارید و بدین طریق باکتری های روی پوست را حذف کنید.

چه چیزهایی بوی بد کفش را نابود میکند؟

جوراب با کیفیت

همانطور که گفتیم از جوراب های نخی و با کیفیت استفاده کنید.

درمان بوی بد پاها

کفش با کیفیت

کفش هایی بخریدکه امکان تهویه هوا داشته باشند. با این کار گام بلندی در جلوگیری از بوی بد کفش بر می دارید.

از بین بردن بوی بد کفش و پا

 

هم چنین بدانید  انواع کفش مردانه را میشناسید یا نه؟

نابودی بوی بد پاها

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟

گاهی مشکل بوجود آمده است و باید به فکر راه حل باشید در اینجا ما راهکار هایی معرفی می کنیم تا مشکل بوی بد کفش و پایتان از بین برود. البته لازم نیست از همه ی آنها باهم استفاده کنید بکه هرکدام که برایتان در دسترس بود انجام دهید.

استفاده از قالب کفش

یک جفت قال کفش از جنس چوب سدر می تواند بوی بد کفش شما را از بین ببرد . برای این کار قالب را هنگام شب در کفش بگذارید و صبح بردارید.

بهترین روش برای ازبین بردن بوی بد کفش

استفاده از چای کیسه ای

این روش به عبارتی هم زیارت است و هم تجارت! دو استکان چای برای خودتان درست کنید (با دو عدد چای کیسه ای) بعد از میل کردن چای، چای کیسه را درون کفش قرار دهید و بعد از چند ساعت بردارید. می توانید ای کار را شب انجام دهید و صبح بر دارید.

از بین بردن بوی بد کفش با چای کیسه ای

پودر بچه!

اگر عوض کردن پوشک بچه و هزینه هایش شما را اذیت می کند در عوض می تواند در این مورد رضایت شما را بدست آورد. روش استفاده نیز به این صورت است که قبل از پوشیدن جوراب مقداری پودر بچه بر روی پاهای خود می پاشید و سپس جوراب خود را می پوشید و سپس کفش تان را.

رفع بوی بد کفش با پودر بچه

جوش شیرین

اگر جوراب کهنه دارید درون هر جوراب دو تا سه قاسق غذا خوری جوش شیرین بریزید و سر جوراب را گره بزنید و آنها را درون کفش ها قرار دهید . اجازه دهید چند ساعت به همان حالت باقی بماند. بعد از چند ساعت نتیجه را مشاهده خواید کرد.

روش های از بین بردن بوی بد کفش وپا

پیاز

پیازها آلودگی ها را بخود جذب می کنند ، پس یک عدد پیاز بردارید و از وسط نصف کنید و هر نصفه را درون هر لنگه ی کفش قرار دهید. بعد از چند ساعت پیاز ها را بردارید و دور بیندازید.

راهکار خانگی برای بوی بد کفش ها

پوست لیمو و مرکبات

اگر مرکبات خریداری کرده اید تا میل کنید بهتر است پوست آن را دور نیندازید. پوست مرکبات را درون کفش بگذارید و بعد از گذشت چند ساعت بردارید.

ترفند بوی بد کفش با پوست لیمو

کفی کفشتان را عوض کنید

اگر کفشی دارید که کفی قابل تعویض دارد بهتر است یک کفی جدید برای کفش خود بخرید، با این کار مشکل تا حدودی حل می شود.

فقط یک جفت کفش نداشته باشید

اگر شما هم برای محیط کاری و هم جمع دوستانه و هم استایل روزانه فقط از یک کفش استفاده می کنید. احتمال بوجود آمدن بوی بد کفش و پا در شما زیاد است . بهتر است برای محیط کاری یک جفت کفش و برای استایل روزانه یک جفت کفش دیگری داشته باشید.

خلاص شدن از بوی بد کفش

شستن کفش

این روش را نمیتوان در کفش های چرم استفاده کرد ولی اگر کفش پارچه ای و اسپرت دارید می توانید آن را بشویید و بوی بد آن را از بین ببرید. بهتر است با شوینده های ملایم این کار را انجام دهید تا به بافت کفش آسیب نرسد.

هم چنین بدانید  روش درست و اصولی واکس زدن کفش چیست؟

شستن کفش اسپرت

فریز کردن کفش

از این روش برای کفش های چرم استفاده نکنید چون ممکن است به چرم آسیب برسد ولی در کفش های پارچه ای و … می توانید استفاده کنید.

کفش ها را درون نایلون قرار دهید و سر نایلون را خوب ببندید و بگذارید در دمای زیر صفر قرار گیرد با این روش بسیاری از باکتری ها از بین می روند.

از این روش به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید.

فریز کردن کفش

اگر راهکارهای از بین بردن بوی بد کفش و پا جواب نداد

مواقعی پیش می آید با وجود پیشگیری یا درمان، باز هم مشکل بوی بد کفش کماکان وجود دارد. در این حالت ما سه راهکار داریم

اگر مشکل از کفش باشد

اگر همه ی روش های بالا را امتحان کردید  باز هم کفش بوی بدی داشت . بایستی با کفش هایتان خداحافظی کنید و یک جفت کفش جدید و با کیفیت بخرید. اگر می خواهید زمان مناسب برای خریدن کفش جدید را بدانید .پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را بخوانید.

چه زمانی بایستی کفش جدید بخریم

اگر مشکل از جوراب باشد

فورا جوراب را تعویض کنید. چند هزار تومان ارزش آن را ندارد که در یک جمعی خجالت زده شوید.

اگر مشکل از خوتان باشد

بعضی از افراد به دلیل پیش زمینه های ارثی و ژنتیکی پاهایشان زیاد عرق می کند و یا ممکن است بیماری در ناحیه ی پا داشته باشید در این صورت به پزشک مراجعه کنید تا علت کشف شود و درمان شوید.


دوستان مطالب تا چه اندازه مفید بود؟ چقدر توانستیم شما را راهنمایی کنیم؟ چه  تجربه ای در این مورد دارید؟ چه موراردی می خواهید به لیست بالا اضافه شود؟ خشحال می شویم نظرتان را با ما در میان بگذارید.

ایام بکامتان باشد : بکام استایل

 

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید