کفش مجلسی مردانه با کفش رسمی چه فرقی میکند؟

کفش مجلسی مردانه با کفش رسمی چه فرقی می کند

برای مجالس و مهمانی ها به دنبال کفش مجلسی مردانه هستید و از طرفی برای محیط رسمی ،کفش رسمی می خواهید ولی سوال این است که کفش مجلسی مردانه با کفش رسمی تفاوت هایی دارند؟ یا فقط این اسم ها را می گذارند تا فروش این مدل  کفش ها بالا برود؟ بابکام استایل همراه شوید تا پاسخ این سوال ها پیدا شود؟ 

معرفی کفش مجلسی مردانه

پیشنهاد :ابتدا برای درک بهتر مقاله زیر را بخوانید

انواع کفش مردانه را میشناسید؟

کفش های مجلسی مردانه در دسته بندی کاملا رسمی قرار میگیرند و از جنس چرم ورنی هستند و زیره ی چرم طبیعی و نیولایت در آنها استفاده می شود .رنگ مشکی براق رایج ترین رنگ است و قهوه ای براق هم وجود داره ولی بقیه رنگ ها در این مدل خیلی کم دیده میشه.

برای مجالس عروسی ،مهمانی های خانوادگی ، مراسم خواستگاری ، گاها در همایش ها این نوع کفش ها کاملا مناسب هستند. کاربرد این مدل کفش ها نسبت به کفش رسمی کمتر است چون موقعیت هایی باید این مدل را بپوشیم از کفش رسمی کمتر است.

پس منظورما از کفش مجلسی همان کفش ورنی است.

کفش مجلسی مردانه و کفش ورنی

کفش ورنی داریم تا ورنی!

اگر می خواهید کفش مجلسی انتخاب کنید بایستی بدانید از لحاظ کیفیت دو نوع کفش ورنی داریم

  1. کفش ورنی که از چرم طبیعی گوساله تهیه شده است.
  2. کفش ورنی که از چرم مصنوعی تهیه شده است.

پیشنهاد می کنیم حتما جنس چرم طبیعی را انتخاب کنید چون هم عمر بالایی دارد، هم زیبایی و جذابیت آن با کفش ورنی مصنوعی قابل مقایسه نیست و اینکه سلامت پایتان به خطر نمی افتد.

کفش مجلسی مردانه


انواع کفش مردانه از لحاظ رسمیت

اگر بخواهیم از لحاظ رسمی بودن کفش های مردانه را تقسیم بندی کنیم ،الگوی زیر بر قرار است

  1. کفش مجلسی (کاملا رسمی)
  2. کفش رسمی
  3. کفش های لوفر (استایل خیابانی)
  4. کفش اسپورت (استایل خیابانی)
  5. صندل و دمپایی

شباهت کفش مجلسی و کفش رسمی

کفش های مجلسی و رسمی از این جهت باهم شباهت دارند که مدل هایی که در کفش رسمی دیده می شود عینا در کفش مجلسی هم دیده می شود . یعنی هم کفش آکسفورد رسمی داریم و هم کفش آکسفورد مجلسی مثال دیگر مدل دربی است به عبارتی هم مدل مجلسی دربی وجود دارد و هم مدل رسمی.

هم چنین بدانید  آیا می دانید کدام مدل کفش مردانه مناسب کدام فصل است؟

کفش مجسلی آکسفورد

برای دانستن انواع مدل کفش رسمی پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید منتهی توجه کنید هر مدلی که برای کفش رسمی معرفی شد همان مدل برای کفش مجلسی نیز وجود دارد.

کفش رسمی مردانه چه مدل هایی دارد؟ مشخصات آن ها چیست؟


تفاوت کفش مجلسی و کفش رسمی

از لحاظ رویه ی کفش

کفش مجلسی فقط از رویه ی چرم ورنی ساخته می شود ولی کفش رسمی از رویه چرم طبیعی صاف و طرح دار و چرم جیر درست می شود.

از لحاظ رسمیت

کفش مجلسی رسمی تر از کفش رسمی است.

ست شدن با لباس

کفش مجلسی با تاکسیدو ( کت و شلوار کاملا رسمی و مجلسی )ست می شود ولی کفش رسمی با کت و شلوار های معمولی و بیزینسی ست می شود.

تاکسیدو

ست کردن کفش مجلسی مردانه

کت و شلوار بیزینسی و معمول

ست-استایل-رسمی

 

 


ست کردن کفش مجلسی مردانه

لباس 

شما میتوانید کفش مجلسی مردانه را فقط با لباس های کاملا رسمی ست نمایید مثلا کفش چرم ورنی به رنگ مشکی را فقط با کت و شلواری که یقه براق و به عبارتی تاکسیدو هستند، ست کنید.

اکسسوری

این مدل کفش ها را با کمربند براق(ورنی) و کراوات و یا پاپیون ست کنید و خیالتان راحت باشد  که ست کاملا مناسبی انتخاب کرده اید. در مورد رنگ کفش و کمربند و بند ساعت هم بدانید که مشکی با مشکی و قهوه ای با قهوه ای  ست می شود. و در مورد ساعت ، رنگ بند ساعت باید با دیگر آیتم ها همخوانی داشته باشد. ساعت های پاکت واچ نشان دهنده ی اقتدار و شیک بودن شماست.

ست-کفش-مجلسی


معرفی کفش رسمی مردانه

در دسته بندی رسمی قرار دارند و از جنس چرم طبیعی صاف یا طرح دار هستند و زیره ی چرم ، نیولایت ، ترمو ، tpu  و pu دارند. رنگهای گسترده ای وجود دارند مانند مشکی ، قهوه ای ، زرشکی، عسلی و… برای محیط کاری و حضور در ادارات مختلف ، مصاحبه شغلی ، جلسات کاری ، همایش ها و کنفرانس ها، اعیاد و عزای مذهبی و کلا هر موقعیتی رسمی باشد یعنی خودمانی نباشد. همانطور که دیدید کاربرد کفش رسمی از کفش مجلس مردانه بیشتر است.

کفش رسمی را می شود درموقعیت رسمی و کاملا رسمی پوشید ولی کفش مجلسی فقط برای مجالس خاص.

کفش مجلسی مردانه


ست کردن کفش رسمی مردانه

لباس 

میتوانید با انواع کت و شلوارها با رنگ های مختلف ست کنید . ترکیب کت تک و شلوار پارچه ای درتابستان و کاپشن و شلوار پارچه ای ر زمستان ست مناسبی خواهد بود .شلوار کتان هم به خوبی با کفش رسمی ست میشود ولی باید شلوار کتان ساده باشد نه اسلیم فیت .

اکسسوری

کمربند مات در رنگ های مختلف و کیف پول ساعت مچی با بند چرمی ویا بند فلزی که صفحه شلوغی ندارد انتخاب مناسبی خواهد بود. کفش رسمی با پاپیون که اصلا ست نمیشود ولی با کراوات چرا. با توجه به رنگ کت وشلوارتان میتوانید کراوات هم استفاده کنید.

در مورد ست کردن کفش رسمی به طور کامل در مقاله زیر صحبت کرده ایم

هم چنین بدانید  کفش کلاسیک مردانه چیست و شامل چه مدل هایی می شود؟

ست کردن کفش رسمی مردانه با لباس چه اصولی دارد؟

ست کفش رسمی


میتوانیم در موقعیت کاملا رسمی و رسمی یک مدل کفش بپوشیم؟

دوستان شما میتوانید کفش رسمی را برای موقعیت های کاملا رسمی و رسمی استفاده کنید و نگران ست شدن و مناسب بودن آن نباشید ولی کفش مجلسی مردانه را فقط باید در موقعیت های کاملا رسمی بپوشید.


نیاز به مشاوره ی خرید کفش دارید؟

مشاوره تخصصی بکام استایل

 

دوستان اگر نظر یا انتقادی دارید خوشحال می شویم با ما در میان بگذارید. چه تجربه یا خاطره ای در این مورد دارید؟ آیا اطلاعات برای شما مفید بود؟ منتظر مطالب جدید ما باشید.

ایام بکام : بکام استایل

 

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید