خرید لباس دست دوم توصیه می شود یا نه؟

خرید لباس دست دوم آری یا نه

در مورد خرید لباس دست دوم دو دیدگاه و عقیده ی کاملا متفاوت وجود دارد. عده ای موافق و طرفدار خرید لباس دست دوم هستند و عده ای دیگر مخالف این کار هستند. با بکام استایل همراه باشید تا بدانیم واقعا اگر بی طرفانه قضاوت کنیم ، کدام گروه ادعای درستی می کنند. این مطلب را تا انتها بخوانید.

مزایای خرید لباس دست دوم

کسانیکه طرفدار خرید لباس دست دوم هستند برای خودشان دلایل خاصی دارند که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

خرید لباس دست دوم آری یا نه

پس انداز کردن

می توان گفت این مورد اولین توجیه خرید اینگونه لباس ها می باشد به طوریکه می گویند : به جای خرید لباس به قیمت ( مثلا ۴۰۰ هزار تومان ) ، همان لباس با کیفیت کمی پایین تر و کمی استفاده شده را به قیمت ( مثلا ۲۰۰ هزار تومان ) می خریم.

فقط چند بار پوشیده شده

تقریبا همه ی خریداران لباس دست دوم می گویند که لباسی که خریده اند یکبار یا نهایتا چند بار پوشیده شده است. پس هنوز نو و تازه است.

خرید لباس برند

لباس های برند قیمت بالایی دارند ولی  در فروشگاه های لباس دست دوم یا به اصطلاح تاناکورا میتوانید همان لباس ها را با قیمت پایین تر بخرید و به دیگران پز بدهید که لباس برند می پوشید.

کسی نمیداند لباس دست دوم است

یکی دیگر از دلایل خرید لباس دست دوم این است که چون تازه به نظر می رسد پس کسی هم متوجه نمیشود که دست دوم است . اینگونه دیگران به نوعی فریب می خورند. و تحت تاثیر قرار می گیرند.

هم چنین بدانید  اطلاعاتی که برای خرید شلوار مردانه ضروری است

درامد از فروش لباس دست دوم

هستند کسانیکه لباسی که خریده اند را با قیمت کمتر با عنوان لباس دست دوم به فروش می رسانند و مقداری پول بدست می اورند.

البته دلایل خرید لباس دست دوم زیاد است می توانید با یک سرچ ساده در سایت های دیگه ملاحظه کنید اما بیایید ببینیم خرید لباس دست دوم معایبی هم دارد؟


معایب خرید لباس دست دوم

هر موضوعی موافق و مخالف دارد که در اینجا برخی از دلایل کسانیکه مخالف خرید لباس دست دوم هستند را آورده ایم.

بهداشتی نبودن لباس دست دوم

لباس دست دوم بایستی به خوبی و به دقت ضدعفونی گردد . تجربه نشان داده که متاسفانه لباس های دست دوم بخوبی ضد عفونی نمی شوند و می توانند باعث ایجاد بیماری یا حساسیت پوستی شوند.

حاضرید به خاطر چند هزار تومان سلامتی خود را به خطر بیندازید؟

لباس دست دوم بخریم یا نه

مد نبودن لباس

حتما می دانید که بسیاری لباس ها در زمانی خاص مد می شوند مثلا یک نوع کاپشن خاص زمانی مد می شود . حالا شما اگر دست دوم این مدل کاپشن را بخرید دیگر مد نیست و شما به عنوان کسی شناخته می شوید که از مد و جامعه عقب هستید.

اطرافیانتان متوجه می شوند

هر چقدر هم که لباس دست دوم تازه به نظر برسد ، بازهم یکی از دوستان یا اطرافیانتان متوجه می شوند. و ممکن است جایگاه خودتان را پیش او از دست بدهید. در واقع هرچقدر هم که زرنگ باشید بازهم یک نفر پیدا می شود که متوجه شود.

هم چنین بدانید  ست کردن کیف و کفش اصولی دارد که بهتر است بدانید

از دست دادن جایگاه اجتماعی

شاید دوستانتان یا همکاران یا آشنایانتان مستقیما به شما نگویند اما با خرید لباس دست دوم جایگاه و ارزشی که در نظر انها دارید را از دست خواهید داد. برای مثال شما به عنوان فردی خسیس شناخته خواهید شد.

بازهم مانند بالا دلایل برای مخالفت با خرید لباس دست دوم زیاد است که ما فقط به چند مورد اشاره کردیم.


نظر بکام استایل در مورد خرید لباس دست دوم چیست؟

سایت ها و کانال ها و فروشگاه های زیادی وجود دارند که اقدام به خرید و فروش لباس دست دوم می کنند اما چون برای بکام استایل تنها صداقت با مخاطبانش مهم است و نه منفعت مالی، پس بکام استایل مخالف خرید لباس دست دوم می باشد و این کار را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم.

لطفا قبل از خرید لباس دست دوم ابتدا با پزشک متخصص پوست ، کارمندان بهداشت و افراد شیک پوش مشورت کنید و سپس اقدام کنید.


دوستان نظر شما در مورد موارد مطرح شده چیست؟ چه مواردی را دوست دارید اضافه کنیم؟ تجربه ی شخصی در این مورد دارید؟ این مطلب تا چه اندازه مفید بود؟ خوشحال می شویم نظرتان را با بکام استایل در میان بگذارید.

بکام خودتان زندگی کنید و نه بکام دیگران : بکام استایل

دیدگاهتان را بنویسید