ست کردن کیف و کفش اصولی دارد که بهتر است بدانید

اصول-اولیه-ست-کیف-و-کفش-مردانه

می خواهید کیف چرم بخرید و نگران ست شدن با دیگر اکسسوری ها مثل کفش هستید؟ این نگرانی باید وجود داشته باشه چراکه بیشتر ما ایرانی ها فقط یک کیف چرم می خریم و زمانی کیف چرم دوم را می خریم که کیف قبلی از بین رفته باشد . ما در این مطلب به اصول اولیه ی ست کردن کیف و کفش می پردازیم پس تا انتها همراه ما باشید.

دلایل نگرانی در مورد ست کردن کیف و کفش

ندانستن قوانین ست کردن

بیشتر افرادی که کیف چرم می خرند به یک مغازه یا سایت مراجعه می کنند و از هرکدام که خوششان آمد. همان را انتخاب می کنند و میخرند. به عبارتی کاری به قوانین ست کردن کیف و کفش و اینکه این کیف با این کفش ست می شود یا نه ندارند.

وقتی ندانیم چه چیزی بایستی بخریم نوعی نگرانی در ما بوجود می آید چراکه قیمت کیف و کفش چرم بالاست .اگر کیف نامناسبی بخریم مبلغ زیادی را بار دیگر هزینه کنیم و کیف یا کفش جدید بخریم.

عادات خرید 

همانطور که گفتیم بیشتر افراد یک کیف چرم می خرند و دیگر تا وقتی که از بین نرفته باشد، با هر لباس و کفش استفاده می کنند پس بیشتر افراد هر چند سال یکبار ، یک کیف چرم میخرند.

حالا اگر در انتخاب قبلی اشتباه کرده باشند انتخاب کیف جدید برایشان موضوع ترسناکی می شود.


انواع کیف

برای شروع بهتر است با انواع کیف آشنا شویم. دنیای کیف ها بسیار گسترده هست که در زیر به آنها اشاره کرده ایم.

کوله پشتی

ست کردن کیف و کفش

کیف دوشی

ست کردن کیف و کفش

کیف دستی

ست-کیف-دستی-و-کفش

کیف پول

ست-کیف-و-کفش

پاسپورتی

ست-کیف-پاسپورتی-و-کفش

کیف کمری

ست-کیف-کمری-و-کفش


انواع کفش

کفش ها هم مانند کیف ها تنوع بسیار زیادی دارند. کفش ها را میتوان از جنبه های گوناگون طبقه بندی کرد ولی آن چیزی که ما نیاز داریم دانستن انواع کفش از نظر میزان رسمیت است.در زیر به انواع کفش از لحاظ رسمیت اشاره کرده ایم.

کفش مجلسی

در واقع می توان گفت کفش مجلسی همان کفش های ورنی هستند که بسیار رسمی هستند و مناسب مجالس و موقعیت های کاملا رسمی و خاص است.

هم چنین بدانید  همه ی اطلاعاتی که در مورد کفش کالج نیاز دارید

کفش رسمی

کفش های رسمی را می توان در مکان های مختلف پوشید مانند محل کار ، مهمانی خویشاوندان، دیدار در عید نوروز ، مصاحبه شغلی و ….

کفش غیر رسمی کلاسیک

کفش های لوفر در این دسته بندی قرار می گیرند .کسانی که می خواهند در استایل خیابانی ظاهرمردانه داشته باشند به سراغ کفش کالج می روند.

کفش غیر رسمی اسپورت

کفش های اسپورت مناسب استایل خیابانی است و با شلوار جین و کتان و کنف به خوبی ست می شود.

اگر می خواهید انواع کفش مردانه را بهتر بشناسید پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید.

انواع کفش مردانه را می شناسید یا نه؟


اصول ست کردن کیف و کفش

ست کردن کیف و کفش طبق میزان رسمیت کفش قوانین متفاوتی دارد. ما در اینجا قوانین ست کردن کیف و کفش را به دو بخش رسمی و غیر رسمی تقسیم می کنیم.

ست کردن کیف و کفش در استایل رسمی

رنگ کفش و کیف بایستی یکی باشد یا نزدیک به هم باشد مثلا کیف مشکی با کفش مشکی یا کفش قهوه ای با کیف قهوه ای.

جنس کیف و کفش بایستی باهم یکی باشد مثلا چرم با چرم یا جیر با جیر.

ست کردن کیف و کفش در استایل غیر رسمی

می توانیم بر حسب علاقه از قوانین استایل رسمی استفاده کنیم یا ساختار شکنی کنیم.

هم چنین بدانید  اطلاعاتی که برای خرید شلوار مردانه ضروری است

برای مثال اگر کفش قهوه ای خریده باشیم می توانیم کیف قهوه ای بخریم یا اگر دلمان خواست کیف را با آیتم دیگر مانند شال یا شلوار ست کنیم یعنی کفش قهوه ای داشته باشیم و شلوار جین آبی و کیف آبی .


اولین کیف شما باید چه رنگی باشد؟

انتخاب اولین رنگ برای کیف بستگی به میزان رسمیت محلی دارد که می خواهید بپوشید . اگر برای استایل رسمی می خواهید اولین رنگ مشکی باشد ولی اگربرای استایل خیابانی می خواهید رنگ های بسیار زیادی هستند که می توانید انتخاب کنید.


خرید کیف جدید همرنگ کیف قبلی ممنوع

فرض کنید شما یک کیف خریده اید به خوبی با لباس ست کرده اید و این ست به دل شما نشسته است. و از این بابت خوشحال هستید و تصمیم می گیرید کیف جدید با همان رنگ قبلی بخرید. این روش از چند جهت مشکل دارد.

  • بقیه متوجه جدید و تازه بودن کیف شما نمی شوند.
  • استایل شما تکراری می شود.
  • افراد فکر می کنند که شما خسیس هستید چراکه فقط یک کیف دارید.

دوستان با رعایت کردن این اصول تمامی نیازهای شما در مورد ست کردن کیف و کفش برطرف می شود. نظر شما در مورد مطلب چیست؟ شما قبلا چگونه کیف و کفشتان را ست می کردید؟ قبل از خواندن این پست به خوبی می توانستید ست کنید؟ این مقاله چقدر به شما کمک کرد؟ مطالب دیگر ما را هم بخوانید.

ایام بکامتان باشد : بکام استایل

دیدگاهتان را بنویسید