۷ ظلمی که به کفش چرمتان می کنید!

7 ظلم که به کفش چرمتان می کنید

بعضی از افرادی که کفش چرم مردانه یا زنانه می خرند، از اینکه کفش شان عمر کوتاهی دارد گله می کنند عده ای نسبت به چرم نگرش منفی پیدا می کنند بعضی ها فروشنده را مقصر میدانند حتی شاید به این فکر باشید که دور کفش چرم را خط بکشید و با آن خدافظی کنید اما قبل از همه ی این کار ها، این سوال را از خود بپرسید « من از کفش هایم به خوبی مراقبت میکنم یا به آنها ظلم میکنم؟؟؟ » خب با بکام استایل تا انتها همراه باشید تا بتوانید به سوال خود پاسخ دهید .

واکس نزدن به کفش چرم مردانه یا زنانه

چرم دقیقا مثل پوست انسان هستش اگه به کفش چرم مردانه یا زنانه واکس نزنید بعد گذشت مدت کوتاهی (کمتر از یک ماه) شروع به افت کیفیت میکنه و ظاهر زیبای و جذاب خودشو از دست میده پس بایستی طبق برنامه منظم و متناسب با نیاز کفش اون رو واکس بزنید حالا ممکنه این سوال پیش بیاد که هر چن وقت یکبار عمل واکس زدن رو انجام بدیم ؟ پاسخ این سوال بستگی به محیطی داره که کفش در اون استفاده میشه مثلا یک کارمند بانک در شهری مانند تهران هفته ای یکبار واکس بزنه کافی هست در حالی که افراد ساکن روستا بایستی هر روز واکس بزنند .

 

کفش چرم مردانه

 

پوشیدن کفش با جوراب بدبو

چرم دارای خاصیت تنفس هستش یعنی هوا از بیرون وارد کفش میشه واین وسط اگه جوراب بدبو باشه کم کم این بو به چرم تاثیر میزاره و باعث میشه احساس بدی داشته باشین . از اونجایی که همه ی ما هنگام پوشیدن کفش ، چند ساعت تو پامون میمونه دیگ خودتون حساب کنید چه بلایی سر کفشتون میاد.

 

مراقبت از کفش چرم

 

نپوشیدن جوراب

این مورد باعث میشه سلول های مرده ی پوست جذب چرم بشن و بعد یه مدت باعث بوی بد کفش و بیماری پوستی میشن پس به خاطر سلامتیه خودتون هم که شده همیشه کفش چرمو با جوراب نخی بپوشید.

 

مراقبت از کفش چرم

 

استفاده نکردن از قالب کفش

وقتی کفش چرمی رو میخرید بار اول که میپوشید جذبه ی خاصی داره ولی بعد یه مدت می بینید که قسمت رویه ی کفش چروک میشه انگار که ۲۴ ماهو چند ساعته که خریدینش برای اینکه گرفتار این مورد نشیم بایستی از قالب کفش استفاده کنیم . قالب کفش همیشه اون رو به صورت آماده برای پوشیدن نگه میداره پس ازش غافل نشیم.

 

نگهداری از کفش چرم

 

قرار ندادن در جاکفشی مناسب

جا کفشی مناسب جایی هستش که :

  1. گردو غبار داخلش نفوذ نکنه
  2. دارای تهویه باشه
  3. دمای هوای داخل اون حدودا با دمای اتاق (۲۲درجه ) برابر باشه

 

نگهداری از کفش چرم

 

ست نکردن با لباس و سایر اکسسوری ها

شما کفش چرم خریدین و خیلی خوب هم از اون مراقبت میکنید اما این کافی نیس فرض کنید این کفش رو با لباس ورزشی و ساعت g-shock پوشیدین خب معلومه که کل استایل شما زیر سوال میره یا کفش کتونی رو با کت و شلوار بپوشید در این حالت تبدیل به دلقک میشید .

ست کردن کفش چرم مردانه

 

پوشیدن در موقعیت نامناسب

شما کفش آکسفورد رو با کت و شلوار پوشیدین تا اینجا به شما تبریک میگم ،عالیه اما اگه با این لباس میخواهید با دوستاتون به گردش برید و طبیعتو کشف کنید به شما تسلیت میگم !!!

 

ست کفش چرم مردانه

 

خب اگه در هریک از موارد بالا خودتونو مقصر میدونید حق شکایت از کفش چرمو ندارین . ولی یه نکته مهمی که باید بدونید اینه که اگه از کفش چرمتون به خوبی مراقبت کنید میتونید سال های سال اونو مثل روز اول بپوشید و با هر بار پوشیدنش به خودتون بایت انتخابتون آفرین بگید.

امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه . با معرفی کردن ما به دوستان یا آشناهاتون مارو خوشحال کنید . نظرتو راجع به این پست بذار . شاد باشید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید