۷ ظلمی که به کفش شیک خود می کنید و از آن خبر ندارید

7 ظلم که به کفش شیک می کنید

افرادی که خوش سلیقه هستند و کفش شیک می خرند گاها دیده می شود ناخواسته کفش شیک که خریده اند را نابود می کنند و خود از آن خبر ندارند. هنگامی که کفش های این افراد از بین می رود ناراحت می شوند و به دنبال مقصر می گردند . شاید به کیفیت کفش یا فروشنده شک کنند ولی بهتر است اول مطمئن شوید که از بین رفتن کفش شیک شما تقصیر خودتان نباشد. با بکام استایل همراه باشید تا ۷ آسیبی که به کفشتان وارد می شود را شناسایی کنید .

۱ واکس نزدن به کفش شیک مردانه یا زنانه

 کفش های شیک که از جنس چرم ساخته شده اند نیاز به واکس زدن به صورت اصولی و منظم دارند. چرم دقیقا مثل پوست انسان می باشد  اگر به کفش چرم مردانه یا زنانه واکس نزنید بعد گذشت مدت کوتاهی (کمتر از یک ماه) شروع به افت کیفیت میکند و ظاهر زیبای و جذاب خودش را از دست میدهد.

پس بایستی طبق برنامه منظم و متناسب با نیاز کفش آن را واکس بزنید حالا ممکن است. این سوال پیش بیاد که هر چند وقت یکبار عمل واکس زدن رو انجام بدهیم ؟ پاسخ این سوال بستگی به محیطی دارد که کفش در آن استفاده میشود. مثلا یک کارمند بانک در شهری مانند تهران هفته ای یکبار واکس بزند کافی هست در حالی که افراد ساکن روستا بایستی هر روز واکس بزنند . به طور کلی هرچقدر سطح زمینی که کفش را می پوشیم ناهموار باشد و گردو غبار بیشتر باشد بایستی کفش را در فاصله های کوتاه مدت تری واکس بزنیم.

اگر می خواهید روش درست واکس زدن کفش را بدانید ، حتما مقاله پایین را مطالعه نمایید.

روش درست و اصولی واکس زدن کفش چیست؟

واکس زدن کفش شیک


۲ پوشیدن کفش شیک با جوراب بدبو

ما غالبا کفش شیک را برای موقعیت هایی می پوشیم که با افراد مهمی ارتباط برقرار می کنیم. حالا فرض می کنیم اگر جوراب ما بدبو باشد این بو به کفش هم نفوذ می کند نتیجه این می شود که بایستی با کفش شیک خود خدا حافظی کنید.

کفش های شیک بدبو


۳ نپوشیدن جوراب

این مورد باعث می شود سلول های مرده ی پوست جذب کفش بشوند  و بعد یه مدت باعث بوی بد کفش و بیماری پوستی می شوند پس به خاطر سلامتی خودتان هم که شده همیشه کفش  با جوراب نخی بپوشید.

افرادی که طرفدار پوشیدن کفش بدون جوراب هستند بایستی توجه کنند که می توانند از جوراب کفی یا مچی استفاده کنند ولی به هیچ عنوان کفش را بدون جوراب نپوشید.

هم چنین بدانید  راهنمای پیدا کردن سایز کفش برای آقایان و خانم ها

برای ست کردن جوراب با لباستان خواندن مقاله زیر پیشنهاد می شود.

یکبار برای همیشه ست کردن جوراب را یاد بگیرید.

نپوشیدن جوراب با کفش شیک


۴ استفاده نکردن از قالب کفش

وقتی کفشی را می خرید،بار اول که می پوشید جذابیت خاصی دارد ولی بعد از گذشت مدتی می بینید که قسمت رویه ی کفش چروک شده است و به نظر کهنه می آید. (این حالت در کفش ها ی چرم دیده می شود) .

برای اینکه گرفتار این مورد نشویم بایستی از قالب کفش استفاده کنیم . قالب کفش همیشه کفش را به صورت آماده برای پوشیدن نگه میدارد پس ازش غافل نشیم.هم چنین در از بین بردن بوی بد کفش هم موثر است.

قالب کفش شیک


۵ قرار ندادن کفش شیک در جاکفشی مناسب

اگر کفش هایمان را بعد از اینک پوشیدیم در جا کفشی مناسب قرار ندهیم نباید هم انتظار عمر طولانی از آن داشته باشیم.

ویژگی های جاکفشی مناسب

  1. گردو غبار به داخل آن نفوذ نکند
  2. دارای تهویه باشد
  3. دمای هوای داخل آن حدودا با دمای اتاق (۲۲درجه ) برابر باشد.
  4. سطح داخلی آن نه زیاد مرطوب و نه زیاد خشک باشد.
  5. از کفش در برابر نور خورشید و سایر نورها محافظت کند.( داخل آن تاریک باشد)
هم چنین بدانید  کفش مانک استرپ چیست و چگونه آن را بپوشیم؟

جاکفشی مناسب و استاندارد


۶ ست نکردن با لباس و سایر اکسسوری ها

شما کفش شیک برای خودتان خریده اید و خوشحال هستید و خیلی خوب هم از آن مراقبت می کنید اما باید بدانیم چگونه ست نکردن کفش شیک نوعی ظلم به آن محسوب می شود.

فرض کنید  کفش رسمی شیک انخاب کرده ایم و آن را با لباس اسپورت پوشیده اید. خب معلوم است که کل استایل شما زیر سوال میرود یا کفش کتونی رو با کت و شلوار بپوشید در این حالت تبدیل به دلقک میشید . 

در این مثال ها دیدیم که ست نکردن کفش با لباس هم باعث می شود دیگران ما را مسخره کنند و هم باعث می شود که آن کفش از چشم ما بیوفتد و آن را نپوشیم.

ست کتانی با کت و شلوار


۷پوشیدن در موقعیت نامناسب

شما کفش آکسفورد رو با کت و شلوار پوشیده اید تا اینجا به شما تبریک می گوییم ،عالی است  اما اگه با این لباس میخواهید با دوستاتون به گردش برید و طبیعتو کشف کنید باید بگوییم اشتباه کرده اید و مانند مورد قبل این کار باعث می شود شما از کفشتان دلسرد شوید و دیگر آن را نپوشید.


خب دوستان اگر در هریک از موارد بالا خودتان را مقصر میدونید حق شکایت از کفش شیک خود را ندارید . نظر شما راجع به موارد مطرح شده چیست؟ شما کدام مورد را رعایت نمی کنید؟ خوشحال می شویم نظرتان را با ما در میان بگذارید . مطالب بعدی را از دست ندهید. .

ایام بکامتان باشد : بکام استایل

دیدگاهتان را بنویسید